30 mar 2011

Rekolekcje szkolne (3 dzień - Msza Święta)

                Trzeci dzień rekolekcji szkolnych upłynął pod znakiem Mszy Świętej. W czasie liturgii nasi uczniowie chętnie włączali się w różne funkcje, które sprawiły, iż przeżyliśmy naprawdę uroczystą celebrację. Za to wszystkim dziękujemy! Wiele nazwisk zasłużonych należałoby tu wymienić...
              Jesteście zdolni, jesteście piękni w tym, że większość spraw, zobowiązań podejmowaliście z własnej woli, a nie z przymusu; co więcej z entuzjazmem.
              Dlatego tym bardziej warto wspomnieć o akcji, która jest ostatnio popularna wśród chrześcijan (nie tylko wśród katolików) - jest to akcja pod hasłem "Nie wstydzę się Jezusa." Każdy, kto chce na zewnątrz pokazać, że wiara nie jest mu obca może zamówić brelok, który za darmo zostanie przesłany na wskazany przez niego adres. Akcja wymyślona przez krakowską młodzież rozprzestrzenia się dość szybko w całej Polsce. Niektórzy nasi uczniowie już mają takie sami breloki, inni zamawiają. Takie czasy - jedni mają dużo zapału i werwy, aby manifestować swoją niechęć do krzyża (np. słynna na całą Polskę manifestacja w XIV LO we Wrocławiu ), a inni manifestują swoje przywiązanie do krzyża. (o wielu wydarzeniach przeczytasz klikając TUTAJ)

             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz