21 mar 2011

24 marca - Narodowy Dzień Życia

   
           Narodowy Dzień Życia to święto państwowe obchodzone co roku 24 marca, uchwalone przez Sejm uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 r. Celem Święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny oraz wspieranie i umacnianie przekonania o tym jak wielką wartość posiada rodzina zwłaszcza we współczesnym świecie, gdzie coraz mniej jest "miejsc" i spraw, które pozostają wartością.
                Narodowy Dzień Życia wspierali:
- Natalia Niemen, (posłuchaj piosenkę "Jestem mamą. To moja kariera"; w tych czasach to trochę trudno tak jak w tej piosence - całkowicie poświęcić się dla domu będąc kobietą... choć nadal robi tak jakiś procent kobiet. Dlatego dziewczyny - wymagać od chłopaków, żeby byli mądrzy i zarabiali dużo! A wtedy Wy będziecie spokojnie mogły być Mamą :)
            Współcześnie trudno o dobre wzorce. Czasem, będąc w gimnazjum myślimy może, że rodzina, dzieci - to odlegle sprawy, które nas na razie nie dotyczą. Ale zapominamy tym samym, że dzieci wychowuje się 20 lat przed ich narodzeniem: a więc wybory, których dokonujemy dziś mogą mieć wpływ na całe nasze dorosłe życie, również na naszą przyszłą rodzinę. Przykłady tego typu konsekwencji można by mnożyć... Ale nie skupiajmy się na negatywach: twórzmy nowy rozdział historii - czas na ludzi młodych, którzy są odpowiedzialni, którzy marzą o szczęśliwej rodzinie, pracują przygotowując się do dorosłych ról, a wtedy marzenia się spełniają!
            Tego życzymy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz