20 mar 2015

TRZECIA WYMIANA MŁODZIEŻY POLSKO- NIEMIECKIEJ ZAKOPANE 2015                 W dniach 2-7 marca 2015 roku uczniowie z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 wraz z uczniami z Miejskiego Zespołu Szkół w Kłodzku spotkali się w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej z uczniami z Goethe Gymnasium w Bensheim. 
Tegoroczne spotkanie miało tym razem nieco inną formę, gdyż uczniowie spotkali się w Zakopanem, gdzie realizowali wspólny projekt „Wymiana ze sportem/Austausch mit Sport”.
Głównym celem wymiany była oczywiście integracja młodzieży polsko-niemieckiej, zdobywanie nowych znajomości, budowanie stosunków i wzajemnych relacji opartych na zderzeniu z inną kulturą, sposobem bycia oraz wykorzystanie uczonego języka obcego w praktyce i życiu codziennym.
Uczniowie mieli także możliwość nauki i doskonalenia swoich umiejętności narciarskich pod czujnym okiem instruktorów narciarskich z Niemiec i Polski
W programie wymiany oprócz szusowania na zakopiańskich stokach (Harendzie i Kasprowym Wierchu) znalazły się między innymi takie atrakcje jak: kąpiel połączona ze świetną zabawą w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej, wieczorny kuligi z pochodnymi po pobliskiej okolicy, a po nim biesiadowanie przy ognisku i oczywiście pieczenie kiełbasek oraz tradycyjnych zakopiańskich serków, wyjście pod skocznię narciarską Wielka Krokiew oraz spacer po Krupówkach.
       Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się gry i zabawy integracyjne, szczególnie zabawy z wykorzystaniem generatora lawinowego i GPSu oraz „budowanie mostu”. W czasie zabawy uczniowie przekazywali sobie nawzajem podstawowe informacje o Niemczech i Polsce, biorąc udział w mini quizach. Także zorganizowana w pensjonacie dyskoteka pozostanie w pamięci uczniów na długo. W trakcje wspólnej zabawy uczniowie śpiewali niemieckie i polski przeboje, hity disco polo i niemieckie szlagiery.
Wymiana młodzieży dała uczniom możliwość nawiązania nowych kontaktów, znajomości. Świadczy o tym wymiana adresów, jak i pierwsze wpisy na facebooku. Stanowi niewątpliwie motywację do dalszej nauki języków obcych, łamie wszelkie stereotypy i uprzedzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz