25 lis 2012

Szkolny Konkurs Kolęd - edycja 2012

Szanowni Wychowawcy! Drodzy Uczniowie!
         Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W ubiegłych latach konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem; wkład pracy i pomysłowość niektórych klas zadziwiły nie tylko jurorów, ale również całą społeczność szkolną. Wszyscy pamiętamy występy dwóch klas z literką "c" w ubiegłym roku: kl. III C oraz kl. II C. Były to małe etiudy teatralne z kolędą w tle, a występy najlepszych miały miejsce podczas I Wieczoru Jasełek i Kolęd w sali widowiskowej KCKSiR.
          W tym roku konkurs będzie miał miejsce dnia 17 grudnia (poniedziałek) w czasie lekcji (dokładne godziny zostaną podane w najbliższym czasie). Każda klasa przygotowuje jedną kolędę lub pastorałkę, którą wykonuje z podkładem muzycznym lub przy grze na instrumentach uczniów. O podkład oraz oprawę estetyczną troszczą się artyści. Jury będzie oceniało:
- wykonanie kolędy (zgodność z linią melodyczną itp.),
- ilość osób zaangażowanych w przedsięwzięcie (premiujemy zaangażowanie ma max. dużej ilości osób, najlepiej całych klas),
- dodatkowe elementy estetyczne związane z Bożym Narodzeniem (np. uroczysty ubiór, elementy dekoracyjne, inne...),
- ogólne wrażenie artystyczne (w tej kategorii premiujemy przemyślane i pomysłowe wykonanie kolęd i pastorałek, ale zarazem takie przygotowanie, które jest jakąś sensowną i logiczną całością)
          Najlepsze klasy wezmą udział w gali podczas II Wieczoru Jasełek i Kolęd w sali widowiskowej KCKSiR (20 grudnia, czwartek, godz. 17.00).
odpowiedzialni za konkurs:
p. Monika Strzygocka oraz p. Jarosław Komorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz