25 lis 2012

Kolędnicy Misyjni 2013

           Już wkrótce  zatrzepoczą skrzydła aniołów, pochylą się królewskie korony, pastuszkowie zrzucą czapki z głów…. Kolędnicy Misyjni zapukają do drzwi, aby dzielić się z nami radością Dobrej Nowiny. Przyjdą z błogosławieństwem i życzeniami, uśmiechem Maryi tulącej Dzieciątko i ufnym spojrzeniem dobrego Józefa.
         Wśród postaci z jasełek odnajdziemy postać Wietnamki (Wietnamczyka), gdyż w tym roku kolędnicy będą wspierać papieskie projekty dla wietnamskich rówieśników. Pomoc materialna jest jednym z wielu rodzajów pomocy, w którą włączyć się może każdy człowiek, niezależnie od stanu posiadania, od miejsca, w którym żyje. O innych sposobach pomagania misjom można przeczytać tutaj.
           Zapraszamy do kolędowania misyjnego wszystkich uczniów, którzy chcą wspomóc swoich rówieśników z Wietnamu. W tym roku kolędować będziemy w dwóch parafiach: w Parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodzku (o. jezuici) oraz w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku (oo. franciszkanie). Aby wziąć udział w kolędowaniu misyjnym należy:
- zebrać grupę 6 osób,
- przygotować stroje (wystarczy jakiś element w stroju, który podkreślałby rolę, którą gramy),
- nauczyć się scenariusza - TUTAJ można go znaleźć,
- skontaktować się z p. Jarosławem Komorowski w sali nr 43 i zapisać grupę,
- oddać podpisane zgody rodziców na udział w akcji.
- stawić się w umówionym miejscu i Kolędować dla tych, którzy mają o wiele mniej niż my!
 ZAPRASZAMY!
         Kolędowanie Misyjne w naszej szkole w poprzednich latach:
- styczeń 2011 - zobacz informacje i zdjęcia,
- styczeń 2012 - zobacz informacje i zdjęcia. 
- styczeń 2013 - włącz się w akcję, a wpiszesz się w piękne i owocne dzieło pomocy misjom (budowa szkół, szpitali, domów dziecka, itp.).
n-l odpowiedzialny - Jarosław Komorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz