19 wrz 2013

Pielgrzymka do Wambierzyc (14.09.2013)


             W strugach deszczu i przy dość silnym wietrze 14-go września 2013 odbyła się kolejna piesza pielgrzymka młodzieży do Wambierzyc. Warunki nie były zbyt łatwe, ale nie zabrakło tych, którzy chcieli udać się do Wambierzyc piechotą. Wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły. Choć właściwie to uczeń był chyba jeden, za to przeważały swoją obecnością dziewczyny. I jak tu wierzyć w słowa o tym, że płeć piękną jest płcią słabą? 
           Modlitwa, konferencje o krzyżu (14-go września przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. na pamiątkę pierwszej publicznej adoracji drzewa krzyża Chrystusa, po odnalezieniu przez królową Helenę) oraz o naszym przyznawaniu się do niego, tańce, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej - Adama Bałabucha, koncert zespołu "40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 osiołkach" - to główne punkty programu. Ci, którzy przybywają do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin kolejny raz wiedzą czego można się spodziewać. "Pierwszacy" czasem zastanawiają się co dalej, ale już po krótkim czasie zdają się "wchodzić w rytm" wydarzeń, w czasie których każdy znajdzie coś dla siebie.
           Do Wambierzyc warto udać się z wielu powodów. Jednak z pewnością serce Wambierzyc bije w sanktuarium, do którego od setek lat pielgrzymują ci, którzy chcą przez wstawiennictwo Matki Jezusa - Maryi za coś podziękować Bogu, lub Go o coś poprosić. Z pewnością również tym razem wiele próśb zostało wysłuchanych i wiele podziękowań zaniesionych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz