26 wrz 2013

Już wkróce pierwszy numer gazetki szkolnej (w wydaniu internetowym)!

           Młodzieżowa Akcja Multimedialna w naszej szkole
       Już od kilku tygodni w czwartki na dużej przerwie w sali nr 43 trwają spotkania, na których obmyślamy strategie, dzielimy czynności oraz wybieramy najlepsze pomysły podczas niezwykle pasjonujących dyskusji metodą burzy mózgów. A wszystko dlatego, że spotkało się razem kilka osób (w porywach kilkanaście), które "zarażone są" pasją dziennikarstwa i chcą dzielić się z innymi efektami swojej pracy.
       Gazetka, której zarysy, działy oraz poszczególne sekcje właśnie powstają prezentowana będzie za pomocą tzw. "qmamów", dzięki platformie Młodzieżowej Akcji Multimedialnej - link do strony Zapraszamy na razie do zapoznania się za przykładowym qmamem w jednym z toruńskich gimnazjów: Newsy z Gim3
         Głównym celem pracy zespołu redakcyjnego pod opieką p. Jarosława Komorowskiego jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, które pomagają w znalezieniu się na rynku pracy, czą prezentacji własnej osoby i swoich osiągnięć a także pomagają w poszukiwaniu i wyborze najważniejszych informacji w danej dziedzinie. Ponadto uczniowie pracujący w zespole dziennikarskim mają szansę w sposób realny pogłębić lub po prostu zdobyć umiejętności dziennikarskie i to zarówno jeśli chodzi o dziennikarstwo prasowe jak i telewizyjne (powstaje grupka, która będzie realizowała krótkie filmiki na różne tematy. Wszystko to będzie się to odbywało poprzez kreatywne i wymagające uruchomienie pokładów zdolności z różnych dziedzin działanie takie jak:
- robienie i obróbka zdjęć,
- pisanie artykułów, tworzenie reportaży, wywiadów i innych form dziennikarskich,
- obróbka filmów video, 
- inne ciekawe zajęcia, które wypływają z propozycji osób dorosłych oraz są owocem bezpośrednich pomysłów naszych uczniów
UWAGA! KONKURS!!!
Ogłaszamy  konkurs na nazwę Gazetki Szkolnej. Termin składania pomysłów nazwy ustalamy na dzień 29 września (niedziela, godz. 19.00). Dla zwycięzcy przewidziana jest słodka nagroda (duuuuża czekolada + mała niespodzianka)
Swoje koncepty przysyłajcie na maila: komorowskijaroslaw@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz