10 maj 2013

27 kwietnia wędrowaliśmy śladami bł. Jana Pawła II
             27 kwietnia 2013 grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Koń, p. Jarosława Komorowskiego, oraz przy udziale rodziców i innych członków rodziny uczestniczyła w I Etapie Szlaku Papieskiego diecezji świdnickiej. Grupa uczniów i dorosłych włączyła się w przeżycie związane z przejściem fragmentu trasy, którą przed laty (1955 r.) przemierzał papież Jan Paweł II wraz ze swymi studentami. 
               "Szlak jest zaproszeniem do odkrywania i zapisywania poprzez turystyczne wędrówki śladów obecności bł. Jana Pawła II na terenie, w którym żyjemy, a który czasem jest przez nas słabo znany" - mówił bp Ignacy Dec podczas inauguracji szlaków papieskich. "Daje on możliwość poznawania i promowania dziedzictwa kulturowego, w tym bogatych walorów turystyczno-przyrodniczych Ziemi Kłodzkiej."
             Wspólna modlitwa w Roku Wiary i zarazem na początek szlaku, "dotknięcie Jezusa" (obecni na szlaku wiedzą o co chodzi), wędrówka szlakiem, który zdawał się eksplodować wiosenną świeżością i ukazywać nam swoje piękne oblicze poprzez delikatność zieleni i piękno kwitnących kwiatów, wreszcie Msza Święta w górskiej kaplicy bł. Jana Pawła II w Pstrążnej. To tylko niektóre punkty naszej wędrówki z ostatniej soboty kwietnia 2013 roku. 
             Towarzystwo osób bliskich, znajomych, czasem nawet przyjaciół, rodzina, rozmowy, modlitwa oraz dużo dobrego humoru i uśmiech obecny nawet podczas padającego deszczu obecne były tego dnia wśród wędrujących. Już niedługo kolejne wycieczki, na które serdecznie zapraszamy...
            Wszystkim uczestnikom tego wspólnego wędrowania dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz