27 cze 2015

PROJEKT „MATEMATYCZNE ORIGAMI” 2014/15W tym roku szkolnym realizowaliśmy z grupą uczniów projekt edukacyjny pt.”Matematyczne Origami”. Celem była przede wszystkim dobra zabawa, rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań. Mieliśmy za zadanie przygotować kilka brył origami oraz nagrać filmik instruktarzowy, który ukazał się w serwisie YouTube jako owoc naszych prac.
Origami to licząca prawie tysiąc lat sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. Punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.
Prezentacja wyników pracy była wieloetapowa. Od początku marca istniała możliwość obejrzenia wystawy prac wszystkich uczestników projektu na szkolnym korytarzu. Na Dniach Otwartych naszej szkoły uczyliśmy szóstoklasistów składania poszczególnych modułów i brył. Niedawno ukazały się również wyżej wspomniane filmiki nagrane przez uczestników projektu.
Projekt okazał się świetną zabawą i nauką pracy w grupie. Uczniowie, którzy brali udział w projekcie to: Aleksandra Nocek, Maelle Jourdan, Angelika Wajsowicz, Marcelina Szumielewicz, Aleksandra Kasprowicz, Marek Kożuchowski, Reichert Paulina i Michał Popiel. Przy składaniu filmów współpracowali z Nami również: Wiktoria Wolniewska i Michał Stasinkiewicz.
Dziękujemy pani Kasi Jakubowskiej za wspaniałą inicjatywę i panu Andrzejowi Jakubowskiemu za czuwanie nad naszymi filmowcami.
Zapraszamy obecnych pierwszoklasistów na projekt “Matematyczne Origami” w przyszłym roku.


Angelika Wajsowicz, kl. II a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz