20 gru 2012

Świąteczne życzenia Przewodniczącego Szkoły - Adama Bońkowskiego

         Długi i trudny dzień zakończył się II Wieczorem Jasek i Kolęd. W tym dniu nie można na chłodno oceniać wielu spraw, choćby przez zmęczenie. Ale z pewnością właściwą oceną - wyrażeniem uznania są słowa szacunku wobec Adama Bońkowskiego, który po raz kolejny ułożył dla całej społeczności związanej ze szkołą piękne i mądre życzenia. Niech one dodadzą nam siły i będą zalążkiem głębszej wiary w Boga i w ludzi - bo jak tu nie wierzyć w człowieka, gdy tak młody jeszcze człowiek - nasz Przewodniczący pisze taki (jak poniżej) słowa. Zapraszam do zapoznania się z życzeniami Adama.
Jarosław Komorowski 
  Szanowna Dyrekcjo, drogie Grono Pedagogiczne, Pracownicy naszego Gimnazjum, kochani Rodzice, Koleżanki i Koledzy. Kolejny raz spotkaliśmy się na naszych jasełkach nie tylko aby obejrzeć wspaniałe przedstawienie i posłuchać kolęd w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek, ale po to, aby podsumować mijający rok. Jaki był?.... Bardzo dobry, dobry, czy taki, o którym chcemy już zapomnieć?...
         To pytanie musi sobie zadać każdy z nas. Czy byliśmy wystarczająco pracowici, koleżeńscy czy spełniliśmy oczekiwania bliskich i co ważniejsze, czy udało nam się zrealizować postanowienia noworoczne mijającego roku? W większości pewnie tak, ale niejeden czy nie jedna z nas ma pewien niedosyt. Tak więc na nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok życzę wszystkim: niech się spełnią wszystkie marzenia - te małe i te ogromne. By uśmiech na twarzy dodawał nam wiary i nadziei na lepsze jutro. A gwiazdka z nieba przypominała nam o rodzinie, znajomych oraz tych, którzy nie mają tyle szczęścia co My i są sami.
Czy można znaleźć radość
w płatkach spadającego śniegu,
w zielonych igłach choinki,
w bombkach, które dumnie świecą
na jej srebrzystych listkach?
Czy można odnaleźć radość
w kawałku śledzia wigilijnego,
w opłatku łamanym co roku z rodziną,
w ich uśmiechniętych twarzach?

Można.....oni są wszystkim.
To dla nich ta choinka,
opłatek,śledź....
To dla nich sypie śnieg.

A dla mnie nie ważne są prezenty,
z którymi dzieci i młodzież kojarzą święta,
dla mnie najważniejsze jest to...
że mam z kim je spędzać
WESOŁYCH ŚWIĄT
DZIĘKUJĘ
Adam Bońkowski
Adam - dziękujemy! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz