1 cze 2015

DEBATA NA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016            Dnia 22.maja 2015r. odbyła się debata na Przewodniczącego Szkoły na rok szkolny 2015/2016.
W krzyżowy ogien pytań zostały wzięte kandydatki: Dagmara Hybsz i Nicoll Ptaszyńska.
           Musiały one odpowiedzieć na pytania tzw.problemowe, które teoretycznie mogą się przydarzyć w trakcie trwania kadencji przewodniczącego. Każda kandydatka zmagała się z odpowiedzią na kilka pytań, np. „Dyrekcja nie zezwala na zrobienie dyskoteki, gdyż uczniowie zachowali się nieodpowiedzialnie. Jak przekonasz Dyrekcję do zmiany zdania?”, „Jakie osoby masz zamiar „zatrudnić” do pracy w SU? Podaj cechy takich osób” czy „Jak się zachowasz, kiedy uczniowie z SU nie będą wypełniać swoich obowiązkow?
Dodatkowo kandydatki otrzymały 2 pytania. Pierwsze z nich brzmiało: „ Co zrobisz, aby zachęcić jak najwięcej uczniów z klas III-ch do udzialu w komersie?” a także nasza kandydatki” musiały przgotować przykładowe przemówienie na rozpoczęcie swojej „kariery”.
          Ponadto Dagmara i Nicoll odpowiadały na pytania zadawane przez uczniów znajdujących się na widowni. Padły m.in. pytania: „ Czy uważasz siebie za wzór do naśladowania?”, Co jest dla Ciebie najważniejsze w szkole?”, „Co według Ciebie oznacza być Przewodniczącym Szkoły?
          Poszczególne odpowiedzi naszych kandydatek były spisywane przez uczniów. Wszystkie odpowiedzi, w formie plakatu, zostały wywieszone na szkolnym korytarzu jako jeden z elementów kampanii wyborczej Dagmary i Nicoll.

Tekst:Justyna Kasperek-Jędryka
Foto: Klaudia Wala

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz