27 mar 2014

Dzień Samorządności 2014 (I Dzień Wiosny)
I album - zdjęcia Julii Appenzeller (scenka z n-lami w roli głównej!)

 
          Dnia 21 marca 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny czyli Dzień Samorządności lub po prostu Dzień Wagarowicza :) Jednak, jak się okazało, o godz.9.00 wagary to rzecz obca dla naszych uczniów. Wszyscy tłumnie stawiliśmy się na sali gimnastycznej oczekując na przekazanie przez Panią Dyrektor władzy uczniom.
         Po tym fakcie zaczęliśmy nasze harce i swawole. Najpierw do wspólnej zabawy zostali zaproszeni nauczyciele czyli w tym wyjątkowym dniu uczniowie. Zostali wzięci w krzyżowy ogień pytań przez nowa Panią Dyrektor czyli Ulę. Egzamin wcale nie był łatwy, bo kto z nas potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego okrągła pizza jest pakowana w kwadratowe pudełka? Do tego nasi nowi „uczniowie” okazali bardzo niesforną młodzieżą.
          Kolejnym punktem naszego szalonego dnia były tańce pod „dowództwem” p. Beaty Trybukiewicz, która wraz z dziewczynami szalała na parkiecie w rytmie ostatnich hitów z list przebojów. Jednak uczniowie nie pozostali dłużni i wciągnęli nauczycieli czyli uczniów w radosne pląsy w rytm tańca belgijskiego.
Następnym punktem Dnia Samorządności było uroczyste otwarcie Klubu Szachowego. W tym wydarzeniu brał udział nasz specjalny gość p. Paweł Popiel- Kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Dyrekcja naszego gimnazjum wraz z uczniami.
      Niemal w tym samym czasie na sali gimnastycznej odbyły się gry i zabawy sportowe prowadzone przez p. Dariusza Ditricha.
          Po wszystkich wesołych wydarzeniach nadszedł czas na nieco powagi czyli na prezentacje projektów uczniowskich. Mogliśmy obejrzeć sztukę teatralną „W świecie bogów greckich”, podziwiać przygotowane przez uczniów w ramach projektów edukacyjnych wystawy dotyczące amerykańskich Parków Narodowych i jesienne fotografie naszych uczniów.
          W trakcie Dnia Samorządności mogliśmy oglądać wystawę fotograficzną autorstwa p. Pawła Popiela- Kierownika Wydziału Spraw Społecznych, a także dokonano uroczystego otwarcia Szkolnego Klubu Szachowego.
         Kto potrzebował wzmocnienia po wrażeniach natury artystycznej chętnie degustował ciasta, przepyszne gofry, pączki i napoje przygotowane przez uczennice klas 1c, 3 a i 3 b w ramach szkolnej kawiarenki.


Opiekunowie SU
Marta Bijata
Justyna Kasperek- Jędryka
Karolina Opalińska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz