17 mar 2014

Dni Otwarte w naszej szkole - ciekawie, twórczo i...przyciągająco!


Pierwsza "porcja" zdjęć z Dni Otwartych w naszej szkole - już na stronie szkoły!
Autor zdjęć: Weronika Kozubek.


II album - zdjęcia Tomka Naumowicza 

Dnia 13 marca 2014 odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Gościliśmy szóstoklasistów wraz z nauczycielami ze szkół:
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłodzku
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Kłodzku
  • Zespół Szkół Integracyjnych w Kłodzku
oraz kilku uczniów, którzy przyjechali do nas aż z Wambierzyc i Radkowa !!
Nasi gimnazjaliści pełnili tego dnia rolę opiekunów i przewodników po naszej szkole. Z tego zadania wywiązali się znakomicie !
Szóstoklasiści brali udział w zajęciach z języka angielskiego, matematyki, fizyki, zajęciach tanecznych, oraz w zajęciach treningu sportowego. Naszych gości zaprosiliśmy także na spotkanie z Panią Dyrektor Wandą Kręgielewską, która opowiadała o naszej szkole przedstawiając prezentacje multimedialne dotyczące naszego gimnazjum- jedną „na poważnie” i drugą „na wesoło” ponieważ szkoła wcale nie jest nudna, a już na pewno nie nasza :)
Każdy szóstoklasista otrzymał od nas ulotkę reklamową dotycząca naszej szkoły, informację o rekrutacji oraz informację dla Rodziców na temat Dni Otwartych.
Na koniec naszego spotkania młodzież ze szkół podstawowych gościła w Harcówce, gdzie została ugoszczona przez p. Barbarę i Mariana Ptaków i uzyskała informacje na temat działalności i naboru do sekcji harcerskiej.
Dzień 15 marca 2014 był kolejnym dniem przeznaczonym na zapoznanie się z naszą szkołą. Tym razem oprócz uczniów klas szóstych gościliśmy także ich Rodziców.
Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli pod swoje „skrzydła” szóstoklasistów i ich Rodziców.
Dzień był wypełniony wieloma atrakcjami przygotowanymi na tą okazję. Mogliśmy „podglądać” próbę spektaklu „W świecie greckich bogów”, „pobawić” się w tworzenie matematycznego origami, tańczyć, śpiewać, grać w piłkę, odwiedzić pracownię chemiczną, informatyczną czy rozegrać partię w szachy. W klasach oraz na korytarz szkolnych mogliśmy podziwiać wystawy fotograficzne – „Masyw Śnieżnika i jego dzicy mieszkańcy”, wystawę fotograficzną dotycząca jesieni w Kotlinie Kłodzkiej , wystawę skał i minerałów oraz wystawę prac uczniowskich stworzonych na zajęciach technicznych.
Pani Dyrektor przeprowadziła szkolenie dotyczące pracy z dziennikiem elektronicznym oraz jego obsługi.
Mogliśmy się także pochwalić naszymi osiągnięciami i realizacją ważnych wydarzeń z życia szkoły w poprzednich latach – do wglądu była udostępniona Kronika Szkoły oraz Złota Księga Laureatów.
Rodzice i uczniowie po skończonej „wycieczce” byli zaproszeni na pyszne ciasta, kawę i herbatę serwowane w kawiarence prowadzonej przez nasze uczennice.
Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Dni Otwartych oraz uczniom, którzy wspaniale się wywiązali z powierzonych im zadań.

Ewa Franc
Justyna Kasperek- Jędryka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz