28 wrz 2012

Grupa dziennikarzy szkolnych rozpoczyna swoją pracę!

        Jakiś czas temu w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie osób zainteresowanych pisaniem artykułów, wywiadów, reportaży i innych forma zdatnych do przeczytania. Na spotkaniu tym zameldowała się spora grupa uczniów ze sporą przewagą tych z klas I-szych. Wczoraj - tj. 27 września, w czwartek odbyło się kolejne spotkanie. Dzielimy się z Wami jego ustaleniami i zapraszamy do współtworzenia tego, co ma już niedługo powstać.
          Poszukujemy nazwy dla podstrony, gdzie będzie prezentowana twórczość uczniów naszej szkoły. Wśród wielu pomysłów, które na pewno zostaną zrealizowane (a jakże - z taką siłą intelektu i pozytywnych emocji - wszystko jest możliwe!). Na razie podstrona, która powstaje otrzyma nazwę "Długa Przerwa", gdyż:
- spotykamy się na dużej przerwie w czwartki,
- długa przerwa to czas lubiany i wyczekiwany przez wielu uczniów (choć nie bardziej niż ostatni dzwonek każdego dnia, to zawsze to miły przerywnik w rzeczywistości lekcji, kartkówek, sprawdzianów i notatek),
- w czasie długiej przerwy rozkwitają stare znajomości, pojawiają się nowe, można się lepiej poznać, wielu rzeczy dowiedzieć, coś zjeść i w ogóle - CO BY BYŁO - GDYBY JEJ NIE BYŁO?!    :)
         Chcemy, żeby za jakiś czas, może za kilka miesięcy odwiedzanie DŁUGIEJ  PRZERWY - strony prowadzonej przez młodych i dla młodych kojarzyło się Wam z czymś co najmniej tak miłym i przyjemnym jak długa przerwa w szkole.
         Strona Długa Przerwa już wystartowała! Zapraszamy do jej śledzenia oraz do
włączenia się w tworzenie tej strony!
        Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą opowiedzieć innym o swoich zainteresowaniach, pasjach, podzielić się tym, co Was porywa. Każdy dziennikarz otrzyma vademecum, które go poprowadzi w tajniki dziennikarstwa. Przypominamy - spotkania w czwartek na dużej przerwie w sali nr 55!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz