20 wrz 2012

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży i Piesza Pielgrzymka do WambierzycObszerna relacja fotograficzna (autor zdjęć - Alicja Tondytko; to Jej debiut na naszej stronie - Ala - gratulujemy)

       W sobotę 15 września odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Grupa z Kłodzka pod przewodnictwem o. Augustyna OFM wyruszyła spod kościoła ojców franciszkanów o godz. 7:00.
        Podczas wędrówki pielgrzymim szlakiem towarzyszył nam wspólny śpiew i modlitwa. Wysłuchaliśmy konferencji ojca przewodnika, odmówiliśmy różaniec i Anioł Pański. W Wambierzycach dołączyły do nas grupy z pozostałych miast naszej diecezji. Potem wzięliśmy udział w Mszy św. pod przewodnictwem ks. biskupa Adama Bałabucha. Po Mszy czekał nas ciepły posiłek, a w oczekiwaniu na konferencję o.Augustyna można było tańczyć i śpiewać. 
       Po konferencji na temat decyzji tych małych i tych większych, czekał nas koncert zespołu Bethel. Wszyscy świetnie się bawiliśmy w rytm muzyki reggae. Następnie obejrzeliśmy świetny spektakl pt. ,,Siewca” Teatru A z Gliwic. Pod koniec uroczystości odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i otrzymaliśmy błogosławieństwo od Biskupa. Na zakończenie udaliśmy się na iluminację sanktuarium, po której wszyscy wrócili do domu.
Kinga Adamczyk
Powyższe sprawozdanie to również debiut dziennikarski Kingi; również Tobie Kinga gratulujemy i czekamy na kolejne teksty1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz