25 lis 2011

Kolędnicy Misyjni 2011

           Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. W Polsce po raz pierwszy kolędnicy misyjni wyruszyli w 1993 r. z inicjatywy centrali krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.  
         Kolędnicy misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Ale do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w różnych grupach w szkole i w parafii. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń.
     
  Każdy, kto chce pomagać dzieciom w krajach misyjnych może zostać kolędnikiem misyjnym!
Już 6 stycznia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Kolędowaniu Misyjnym. Przypomnijmy jak to było w ubiegłym roku:
          Tych, którzy chcą wziąć udział w tegorocznym kolędowaniu na terenie całego Kłodzka zapraszamy do kompletowania grup 5 lub 6 - cio osobowych i do zapisywania się u p. Jarosława Komorowskiego. Scenariusz tegorocznego kolędowania dostępny jest tutaj.  Więcej o kolędowaniu misyjnym, a zwłaszcza o celu tegorocznego wysiłku można przeczytać tutaj.
          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz