25 paź 2011

Tak świętowaliśmy 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową....


  
 "Świętym się nie rodzi, świętym się staje. Etiudy artystyczne o Janie Pawle II" -  
to tytuł sztuki, którą kilka klas z naszej szkoły miało okazję zobaczyć w dniu 17 października 2011 roku, tj. dzień po obchodach 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Sztuka została zagrana dla nas w sali im. Arnosta z Pardubic w Liceum. Tymi, którzy zafundowali nam te niezwykłe przeżycia związane ze świętowaniem i wspominaniem bł. Jana Pawła II, a może nawet z jakimś rodzajem ożywienia jego postaci byli  uczniowie i uczennice z różnych szkół w Ząbkowicach Śląskich pod opieką dwóch zdolnych i przebojowych katechetek: p. Anety Klinke - Osadnik oraz p. Aleksandry Hilbrycht. 
                 Przeżycia, jakie zafundowali nam nasi młodzi aktorzy, którzy na co dzień mieszkają tak niedaleko od Kłodzka powodowały, że młodsi jak i starsi nieraz musieli ocierać łzy. Świetna gra aktorów, którzy do sztuki przygotowywali się wielotygodniowymi próbami, wspaniale dobrana muzyka, światła i prosta scenografia, wszystko z sobą doskonale połączone, wyważone i niesamowicie spójne. Tak trudno uwierzyć, że ludzie w takim wieku, którzy nie są przecież jeszcze zawodowcami (pracują razem od kilku miesięcy, to ich pierwsza sztuka) przygotowali coś, co może przemieniać i przemienia młode serca. 
                 Dziękujemy naszym Przyjaciołom z Ząbkowic; za wszystkie chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci, za trud i poświęcenie, za zapał i entuzjazm, za ukazywanie nam prawdy o życiu i świętości Jana Pawła II.  Życzymy również powodzenia w następnych realizacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz