16 paź 2011

"Świętym się nie rodzi, świętym się staje. Etiudy artystyczne o bł. Janie Pawle II"

          Już 17 października, tj. w dzień po 33 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową pierwszego w dziejach świata Polaka - Karola Wojtyły z Wadowic, arcybiskupa Krakowa uczniowie naszej szkoły (wybrane klasy) będą miały zaszczyt uczestniczyć w pokazie sztuki teatralnej przygotowanej przez młodzież z Ząbkowic Śląskich. Sztuka została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez młodzież diecezji świdnickiej podczas "Owczarni" - czerwcowego spotkania młodych w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. Młodzi oklaskiwali artystów niespełna kwadrans dziękując im w ten sposób za ogromny wkład pracy i zaangażowanie, a także za wysoki poziom przedstawienia.
            Niejako "obok" sztuki, w której będziemy uczestniczyć zapraszamy do wysłuchania utworów Piotra Rubika o życiu i świętości bł. Jana Pawła II. "Cantobiografia" do posłuchania, ale można też po prostu kupić płytę:
Niech słuchanie tych piosenek dla tych, którzy pamiętają 16.10.1978 będzie miłym wspomnieniem a dla młodych wejściem w klimat wydarzenia, które miało wpływ na losy Polski i całego świata...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz