22 wrz 2011

Złoto dla wytrwałych - wycieczka do Złotego Stoku

Link do albumu ze zdjęciami 

II galeria - warsztaty artystyczne

     16 września 2011 r. grupa 39 uczniów z klas: II D, II B, II F i III F w tym uczniowie z Koła Turystycznego udali się na wycieczkę do Złotego Stoku w ramach projektu ZŁOTO DLA WYTRWAŁYCH, którego organizatorem było Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe oraz Zabytkowa Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Uczestnicy wycieczki mieli do wyboru udział w jednodniowych warsztatach artystycznych lub wędrówkę Górami Złotymi.
        Grupa pod opieką p. Małgorzaty Koń wybrała pieszy rajd Górami Złotymi. Wędrówkę rozpoczęli na Przełęczy Jaworowej, gdzie zebrała się grupa ok. 350 uczniów ze szkół Dolnego Śląska. Podczas rajdu uczniowie brali udział w różnych zadaniach ( np. zbierali talary). Pod koniec uczestnicy rajdu połączyli się z drugą grupą, która pod opieką p. Justyny Kisiel i p. Agnieszki Metych brała udział w zajęciach artystycznych w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zadaniem grupy było wykonanie przez każdego uczestnika rzeźby GNOMA i umieszczenie jej na wystawie. Przygotowano wiele atrakcji m.in.: wspinaczkę po ściance alpinistycznej, strzelanie z łuku, płukanie złota w potoku, skoki na batucie, pracę w mennicy przy produkcji monet, poszukiwanie diamentów i innych kamieni szlachetnych i wiele, wiele innych. Ponadto uczestnicy wycieczki zwiedzili z przewodnikiem Zabytkową Kopalnię Złota.
       Dużo dobrej zabawy czekało na każdego uczestnika na turystycznym szlaku, w podziemiach oraz przy wspólnym ognisku, gdzie spotkało się łącznie ok. 600 uczniów z różnych szkół Dolnego Śląska.
Justyna Kisiel, Agnieszka Metych, Małgorzata Koń

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz