20 wrz 2011

"Pola nadziei" w naszej szkole, po raz pierwszy w Kłodzku!

      Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.
         Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli.
„Pola Nadziei” kwitną na miejskich rabatkach, w parkach, przed szkołami, przedszkolami, urzędami, szpitalami, w każdym dogodnym dla kwiatów miejscu.
             Hasłami reklamowymi akcji są: "TU ROZKWITA DOBRO" (takie słowa będą widniały na tabliczkach wśród kwiatów koło naszej szkoły) oraz "DLA CIEBIE KWIAT DLA NAS NADZIEJA", nawiązujący do finału akcji, który będzie miał miejsce w maju.
                Dla naszej Szkoły wejście do programu Pola Nadziei wiązać się będzie z kontynuacją pomocy wrocławskiemu hospicjum, którą to niesiemy choćby poprzez akcję zbierania nakrętek (informacje - p. Justyna Kasperek - Jędryka). Już wkrótce zostanie przygotowana ziemia obok szkoły (od strony fotografa), na której posadzimy żonkile oraz posiejemy trawę. Żonkile posłużą do przygotowania finału akcji - w maju 2012 roku, w czasie którego uczniowie biorący udział w projekcie "Pola nadziei" będą rozdawali żonkile oraz balony wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wesprą wrocławskie hospicjum.
                O tym, czym dokładnie są Pola Nadziei przeczytasz i zobaczysz - klikając TUTAJ!
Wkrótce - więcej informacji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz