19 wrz 2011

Diecezjalny Dzień Młodzieży 2011

            Dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie i wspaniałe przeżycie 17 września A.D. 2011!
                  Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z kolejnej pielgrzymki do Wambierzyc i Diecezjalnego Dnia Młodych. Zdjęć będzie więcej, ponieważ donosicie to, co sami sfotografowaliście. Za to - wielkie dzięki! Może ujawnią się jakieś ukryte talenty? :) Jutro na naszej stronie pojawi się więcej zdjęć z aparatu o. Jonasza (wykonanie - p. Jarosław Komorowski i o. Jonasz), a także Bartka Doubrawy.
                A co można powiedzieć o kolejnym - Diecezjalnym Dniu Młodych? Z pewnością był on niemałym sukcesem organizatorów. Z Kłodzka do Wambierzyc pieszo pielgrzymowało nas ponad 600 osób (niektórzy twierdzą, że 700!). Nie sposób w jakikimkolwiek skrócie streścić tego CO TAM SIĘ DZIAŁO! Msza Święta z ks. bp Ignacym Decem na dobry początek świętowania w Wambierzycach, ciepły posiłek przygotowany przez dobrych ludzi, świadectwa młodych, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie, pantomima przez nich przygotowana, konferencja - świadectwo życia red. Tomasza Terlikowskiego, koncert zespołu Propaganda Dei, sztuka "Zraniony Pasterz" poznańskiego teatru "Droga", iluminacja bazyliki, odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego - to w telegraficznym skrócie plan wydarzeń minionej soboty. Lecz nie sposób w kilkudziesięciu słowach oddać panującego w Wambierzycach klimatu, radości, spontaniczności, zabawy, a jednocześnie modlitwy i korzystania z sakramentów.
                 Ci, których z nami nie było mają czego żałować... a ci, którzy byli już wykonali kawał dobrej roboty - opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom o tym, co tam przeżyli. I o to chodzi! Jutro poinformujemy ilu uczniów naszej szkoły uczetniczyło w sobotnich wydarzeniach. Wszystkich amatorów pieszego pielgrzymowania zapraszamy na pielgrzymkę do Barda, zwaną Epilogiem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (podsumowanie całego sezonu pielgrzymkowego 2011, zwłaszcza Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę), która będzie miała miejsce 8 października. To ostatnia taka szansa w tym roku kalendarzowym...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz