8 wrz 2011

Odkręcaliście nakrętki i nakręciliście się pozytywnie w TEJ AKCJI! Dziękujemy!

              Wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym przynieśli choćby jedną nakrętkę i w ten sposób wsparli Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci - serdecznie dziękujemy! Pieniądze ze sprzedaży nakrętek posłużyły jako wkład finansowy przeznaczony na remont budynku, w którym powstanie przychodnia dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.
                   Czym zajmuje się hospicjum, któremu pomagamy? Hospicjum to zajmuje się opieką nad dziećmi chorymi na przewlekłe, nieuleczalne choroby po etapie leczenia, wtedy, kiedy nie można już zrobić nic oprócz uśmierzania bólu. Pielęgniarki, lekarze i inni zatrudnieni w hospicjum starają się, aby dziecko ostatnie dni swego życia mogło spędzać w otoczeniu kochającej rodziny, wśród swoich zabawek, w otoczeniu, które zna. Ludzie ci starają się być przy swoich małych pacjentach wtedy, gdy ci ich potrzebują , gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować funkcje bardzo osłabionego organizmu. 
                   Do nas należy tak mało, a jednocześnie możemy tak wiele. Bardzo często rodziny, które cierpią z powodu powolnego odchodzenia swojej pociechy borykają się dodatkowo z problemami materialnymi, ponieważ często wydali już wiele tysięcy złotych podczas leczenia dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby nieść pomoc potrzebującym, zwłaszcza wtedy, kiedy nas to przecież wiele nie kosztuje.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Justyna Kasperek.
P.S. Nie wyrzucaj nakrętek do śmietnika! Przynieś je do szkoły!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz