22 cze 2011

Zakończenie roku szk. 2010/2011

               Dziś pożegnaliśmy siedem klas III gimnazjum. Choć niektórzy mieli łzy w oczach, to nie jest to rozstanie na zawsze; czekamy na Was, kibicujemy Wam, życzymy Wam szczęścia, a jeśli takowego zabraknie - postaramy się wesprzeć Was w każdej sytuacji. Dziękujemy wszystkim Uczniom - a właściwie już Absolwentom, a także ich Rodzicom, zwłaszcza Tym, którzy przez ostatnie trzy lata aktywnie włączali się w budowanie klimatu potrzebnego do zdobywania wiedzy, mądrości i doświadczenia życiowego.
               Wszystkim życzymy szczęśliwych, twórczych i wspaniałych wakacji oraz wszelkiej pomyślności na dalszą drogę edukacji i życia. Nie zapomnijcie o nas! My też nie zapomnimy o Was! O niektórych się po prostu nie da! :)

Rozdanie nagród - LEONARDY 2011

LEONARDO – Nagroda Burmistrza Miasta Kłodzka
Za znaczące osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2010/2011

Kategoria: najlepszy humanista 
JACEK ADAMSKI kl. IIA , opiekunowie M. Salecka i W. Szewczyk
Kategoria: najlepszy matematyk
ANNA ADAMEK kl. IIIB , opiekun A. Haracari
Kategoria: najlepszy przyrodnik
ANNA ADAMEK kl. IIIB, opiekunowie M. Koń, V. Skrzypiec, D. Borzęcka
Kategoria: najlepszy językowiec /język angielski/
PATRYK RYNCARZ kl. IIIE, opiekunowie K. Klementowicz i E. Olejnik
Kategoria: artystyczna
JACEK ADAMSKI kl. IIA ,
Kategoria: sport zespołowy – drużyna piłki koszowej pod opieką p. D. Ditricha
Skład drużyny: Midor Kamil, Filipczyk Ezdrasz, Kaszuba Sławomir, Gołębiowski Bartłomiej, Pasternak Krystian, Pajączkowski Łukasz, Kolonko Dawid, Chaja Krzysztof, Pietruszkiewicz Mateusz, Cyprys Paweł, Wiśniewski Michał, Czerniak Piotr.

19 cze 2011

OWCZARNIA - Diecezjalne Spotkanie Młodzieży (18.06.2011)


              Link do albumu ze zdjęciami (zdjęcia - J. Komorowski)
Czekamy na link do albumu ze zdjęciami Gosi Sobczak! :)
(Zdjęcia cały czas się wgrywają, a więc proponuję odświeżać co jakiś czas - ma ich być 185.)
             W sobotę, 18 czerwca odbyło się II Spotkanie Młodzieży Diecezji Świdnickiej w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego OWCZARNIA. Młodzi przybyli z różnych stron naszej diecełózji po to, aby wspólnie się modlić, uczestniczyć we Mszy Świętej, dzielić się swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi, a także uczestniczyć w koncercie gwiazdy wieczoru, którą tym razem był zespół ANTI BABYLON SYSTEM.
              Wszystko zaczęło się ok. 14.00 na placu przy kościele na osiedlu. Potem przenieśliśmy się do kościoła, gdzie Mszę Św. koncelebrowaną przez kapłanów - duszpasterzy młodzieży z ks. Krzysztofem Orą - dyr. wydziału duszpast. i z ks. Julianem Rafałko - proboszczem i dziekanem, poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu. Po "strawie ducowej" nadszedł czas na coś dla ciała. Pyszny bigos i ciasta przyniesione przez mieszkańcó Kłodzka dodały sił do przeżywania dalszych godzin spotkania.
              Wspaniały teatr o życiu bł. Jana Pawła II - pokazany w kaplicy przy kościele (obecnie nieużywanej na codzień) zaskoczył wszystkich totalnie swoim poziomem, kusztem gry aktorskiej i wspaniałym przygotowaniem dosłownie pod każdym względem. Młodzież bardzo długo oklaskiwała swoich rówieśników z Ząbkowic, a to jest najlepszym miernikiem tego, na jakim poziomie stał spektakl.
             Koncert Anti Babylon System: piosenki tjk.: Jestem sam, Hymn wdzięczności, Przyjdź, czy Upadł bablion rozgrzały wszystkich i porwały nogi do tańca. Młodzi wysłuchali także świadectwa życia jednego z muzyków i jak sami stwierdzili jego życie - było "nieźle pokręcone".
              W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Niektórzy z nich - głównie ci, którzy uczestniczą w spotkaniach grupy Duszpasterstwa Młodzieżówego "TRATWA", a także ministranci i lektorzy z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzku współorganizowali to spotkanie; włożyli bardzo dużo sił i swojej ciężkiej pracy aby przygotować od strony organizacyjnej a także pomaali w samym przebiegu spotkania - Owczarni. To należy zauważyć i docenić - a są wśród nich chłopcy i dziewczyny z naszej szkoły.

17 cze 2011

Informacja dla uczniów klas VI-tych

            Drodzy Uczniowie klas VI-tych, już nie długo Nasi Uczniowie!
          Zapraszamy Was do zapoznania się z informacjami dotyczącymi terminu przynoszenia świadectw i innymi ważnymi informacjami (m.in dotyczącymi testu z j. angielskiego dla wszystkich) na stronie REKRUTACJA.
            Zapraszamy i do zobaczenia za kilka dni!

Informacje o zakończeniu roku szkolnego 2010/200 w Gimnazjum z Oddziąłami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku

                Pachnie wakacjami! Ostatnie przygotowania do zakończenia, dla niektórych, środa będzie pożegnaniem z Gimnazjum. I trzeba przyznać, że z tymi niektórymi, zżyliśmy się bardzo, będzie nam, nauczycielom ich brakowało. Przeżyliśmy bowiem razem wiele chwil, współtworzyliśmy różne dzieła o których za chwilę będziecie mówić tylko w czasie przeszłym...
               Ale to dopiero po 22 czerwca A.D. 2011! Jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego?
Zakończenie roku szk. dla klas I i II - 8.00 (spotkanie z wychowawcami klas)
Zakończenie roku szkolnego dla klas III - 9.00 - uroczysta akademia na sali gimnastycznej, potem rozdanie świadectw w klasach

Informacja o kiermaszu książek

                                Drodzy Uczniowie!
 Ci przyszli też!
               W najbliższy poniedziałek i wtorek, tj. 20 i 21 czerwca w godz. od 9.00 do 12.00 odbędzie się szkolny kiermasz książek. Książki sprzedawać będą klasy I i II.
                 Zapraszamy do skorzystania, zwłaszcza, że ceny podręczników używanych są niższe, niż tych nowych. No i to takie EKOLOGICZNE! :)

Wymiana Kłodzko - Bensheim

`
           Za przekazanie pierwszych zdjęć dziękujemy panu Sylwestrowi Jaskułowskiemu. Są to zdjęcia wykonane przez naszych niemieckich kolegów.
            
Projekt wymiany uczniowskiej Kłodzko-Bensheim
Przygotowania do projektu rozpoczęły się w roku szkolnym 2009/2010, kiedy to powstał pomysł przeprowadzenia wymiany uczniowskiej między Goethe-Gymnasium z Bensheim, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku oraz Gimnazjum nr 2 w Kłodzku. W nawiązaniu współpracy pomógł były nauczyciel Goethe-Gymnasium Bensheim pan Manfred Wetzel, który obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Deutscher Freundschaftskreis. W wymianie brały udział trzy wyżej wymienione szkoły, w tym 39 uczniów z Polski oraz 59 uczniów z Niemiec.
Jako pierwsi wyjechali polscy uczniowie do Niemiec. Nasza wizyta w Bensheim trwała od 2 do 9 maja, natomiast uczniowie z Bensheim odwiedzili nas i nasze szkoły w terminie od 09 do 16 czerwca. Uczniowie z Polski mieszkali u swoich koleżanek i kolegów z Niemiec i odwrotnie. Uczniów z Goethe-Gymnasium Bensheim było więcej, dlatego część nocowała w hotelu KCKSiR. Dzięki tej wymianie nasi uczniowie mogli poznać kulturę oraz zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie z rówieśnikami z Niemiec. Wymiana ta była doskonałą okazją do przezwyciężania stereotypów, integracji oraz wzajemnego poznania się. Zarówno nasi uczniowie jak i uczniowie z Bensheim mogli osobiście zwiedzić swoje szkoły, wziąć udział w lekcjach i porównać jak funkcjonują szkoły w Polsce i Niemczech. Poza tym wszyscy uczestnicy projektu mogli doskonalić język angielski, który był językiem projektu.
Projekt wymiany uczniowskiej zakłada długotrwałą współpracę pomiędzy naszymi szkołami, a gimnazjum z Bensheim. W trakcie wymiany przeprowadzonych zostało kilka projektów integracyjnych:

  1. Projekt główny – „Twarze i miejsca Kłodzko-Bensheim”. Uczniowie zostali podzieleni na 12 mieszanych (polsko-niemieckich) grup. Ich zadaniem było stworzenie prezentacji, filmu lub plakatu przedstawiającego interesujące twarze lub miejsca w Kłodzku i Bensheim. Będąc w Niemczech i w Polsce uczniowie zbierali materiały potrzebne do realizacji projektów, omawiali je i dyskutowali nad formą jego przedstawienia. Projekty zaprezentowane zostały w Kłodzku, zarówno w Gimnazjum nr 1 (w sali multimedialnej) oraz w Gimnazjum nr 2. Wszystkie projekty zostały zebrane i mają zostać zaprezentowane zarówno w Kłodzku jak i w Bensheim
  2. Drugi projekt – „Dwa herby w jednym” - wykonywany był również w Polsce w grupach mieszanych. W Gimnazjum nr 1 oraz w Gimnazjum nr 2 nasi uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z Niemiec pracowali nad połączeniem herbu Bensheim oraz Kłodzka. Projekty nie odbyłyby się, gdyby nie pomoc naszych plastyków. W gimnazjum nr 1 serdeczne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Francowi, który stworzył szkic herbu oraz Anii Sznajger. Zadaniem uczniów było pomalowanie 4 fragmentów herbu.
A oto opis najważniejszych punktów wizyta uczniów z Niemiec w Polsce:
09.06.2011
Po miesięcznej przerwie uczniowie z Niemiec odwiedzili swoich kolegów z Polski. O godzinie 19-00 zostali oficjalnie przywitani przez Przedstawiciela miasta, Dyrekcję obu szkół, uczniów oraz rodziców, a następnie udali się do rodzin, by po długim dniu móc wreszcie odpocząć.
10.06.2011
Rankiem tego dnia wszyscy uczniowie zostali oficjalnie powitani w Muzeum Ziemi Kłodzkiej przez zastępcę burmistrza, dyrekcję muzeum oraz dyrekcję obu szkół. Niemieccy uczniowie obejrzeli film na temat Kłodzka, przedstawiony został im plan pobytu w Polsce oraz otrzymali drobne pamiątki od władz miasta.
Z Muzeum Ziemi Kłodzkiej uczniowie udali się na twierdzę Kłodzką. Tu zostali podzieleni na 2 grupy, które równolegle zwiedzały twierdzę oraz chodniki minerskie. Oprowadzanie po twierdzy odbywało się w języku angielskim oraz niemieckim i było wzbogacone m.in. wystrzałami armatnimi, których huk na długo pozostanie w naszych uszach.
Popołudniu uczniowie zwiedzili Kłodzko z niemieckojęzycznym przewodnikiem. Uczniowie zwiedzili centrum miasta ze wspaniałym ratuszem, most gotycki, Wyspę Piasek oraz Kościół Franciszkanów z klasztornym refektarzem, którego freski zrobiły na wszystkich olbrzymie wrażenie.
Po obiedzie uczniowie spędzili resztę dnia u rodzin.
11.06.2011 i 12.06.2011
Wczesnym rankiem o godzinie 6-00 rano uczniowie udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia.
Pierwszym punktem wycieczki był Kazimierz Dolny w Krakowie. W tej żydowskiej dzielnicy uczniowie mogli przeżyć historię mniejszości żydowskiej w pigułce, zobaczyć synagogi oraz poznać ich niektóre zwyczaje i obrzędy. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie zwiedziliśmy plac zamkowy oraz wypowiedzieliśmy nasze życzenia dotykając Dzwon Zygmunta. Na Wawelu oddaliśmy też hołd królom Polski oraz innym zasłużonym m.in. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Szczególne wrażenie zrobił na uczniach Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim oraz hejnał odegrany z wieży Kościoła. Poza tym zwiedziliśmy też krakowski rynek z Sukiennicami. Po zwiedzaniu miasta udaliśmy się do domu turystycznego, gdzie nasi uczniowie zostali zakwaterowani w swoich pokojach.
Następnego dnia po śniadaniu wszyscy udali się do Oświęcimia, gdzie w zorganizowanych grupach zwiedziliśmy Muzeum w Oświęcimiu. Wizyta w Oświęcimiu dostarczyła wszystkim bardzo dużo emocji i refleksji.
13.06.2011 i 14.06.2011
W Polsce uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy. Na te dni zaplanowano naszym i niemieckim uczniom aż sześć atrakcji:
  1. Wizyta w szkołach oraz udział w lekcjach.
W poniedziałkowe i wtorkowe przedpołudnie wszyscy uczniowie mieli okazję zwiedzić Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 oraz wziąć udział w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli. W Gimnazjum nr 1 uczniowie zostali zaproszeni na następujące lekcje: edukacja dla bezpieczeństwa z panem Romanem Marchewką, język angielski z panią Ewą Franz, matematykę z panią Joanna Kołaczyk, język angielski z panią Emilią Olejnik, język niemiecki z pania Anną Błaszkiewicz, wychowanie fizyczne z panią Agnieszką Gałkowską-Czerniak oraz panią Beatą Trybukiewicz, zajęcia artystyczne z panią Anną Sznajger oraz geografię z panią Małgorzatą Koń. Tym wszystkim nauczycielom chcieliśmy serdecznie podziękować za pomoc.
  1. Akademia przygody na Twierdzy Kłodzkiej
Akademia przygody to nie tylko zabawy i ognisko na tyłach twierdzy. Przygotowane zadania opierały się przede wszystkich na współpracy całej grupy. Tylko dzięki dobrej komunikacji i współdziałania każdego członka grupy było możliwe wykonanie zadania. To właśnie tu, w ciemnych i wąskich chodnikach minerskich oraz na specjalnej siatce wspinaczkowej dochodziło do największej integracji i wzajemnej pomocy.
  1. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach
Każda grupa polsko-niemieckich uczniów zwiedziła również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, gdzie poza historią papiernictwa każdy miał możliwość samodzielnego czerpania papieru.
  1. Błędne Skały
Po zwiedzaniu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach na uczniów czekała jeszcze jedna wycieczka w Błędne Skały. Wąskie przejścia, różnego rodzaju utworzone formy skalne, przepiękne widoki z tarasów widokowych oraz gofry z bityą śmietaną pozostaną na długo w naszych pamięciach.
  1. Projekty – „Twarze i miejsca – Kłodzko-Bensheim” oraz „Dwa herby w jednym”.
W środę uczestnicy wymiany kończyli projekt „Twarze i miejsca – Kłodzko-Bensheim”, które następnie prezentowali swoim koleżankom i kolegom. Drugim projektem, który realizowany był również w środę był projekt „Dwa herby w jednym”. Projekt przeprowadzony został przez pana Krzysztofa Franca przy pomocy pani Anii Sznajger.
  1. Nauka tańca – polonez oraz taniec belgijski.
W poniedziałek i wtorek uczniowie mieli okazję nauczyć się tańczyć poloneza oraz tańca belgijskiego. Warsztaty zorganizowane i przeprowadzone były przez pana Andrzeja Jakubowskiego w naszym gimnazjum.
W środę popołudniu wszyscy udali się na ognisko do Boguszyna, gdzie największą atrakcją okazały się pokazy tańców średniowiecznych oraz łowienie ryb. Czas umilały nam grą Malwina Kołt oraz Patrycja Maruszak.
15.06.2011
Pożegnanie uczniów z Bensheim – wyjazd z Kłodzka.
Podczas całego projektu uczniowie posilali się na naszej stołówce, za co również chcieliśmy serdecznie podziękować.
Podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za pomoc w przeprowadzeniu projektu.
Podziękowania dla miasta Kłodzka, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Twierdzy Kłodzkiej, Kościoła Franciszkanów za pomoc w organizacji projektu.
p. Sylwester Jaskułowski

Komers klas III gimnazjum


Wszystkie plakaty obejrzysz klikając TUTAJ
Autorami plakatów są Piotr Wieczorek oraz Kacper Michalak. Gratulujemy!


NOWE ZDJĘCIA!!! Zdjęcia z komersu (przekazane przez Państwa Czerwików)


10 czerwca klasy trzecie śniły swój „amerykański sen”. W piątkowe popołudnie około godziny 17. rozpoczął się komers klas trzecich – pierwszy raz w historii gimnazjum w jego murach. Dzięki pomysłowi trzecioklasistów i wytężonej pracy wielu osób uczestnicy mogli przenieść się do Hollywood. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać wystawę składającą się z plakatów filmowych, gdzie w role gwiazd wcielili się uczniowie klas trzecich. Nie zabrakło również czerwonego dywanu, który prowadził przez bramę Amerykańskiego Studia Filmowego na pięknie udekorowaną przez rodziców salę gimnastyczną.
Wszystko zaczęło się jednak zgodnie z tradycją polską – polonezem. Korowód par, jak i cały wieczór, poprowadzili Malwina Kołt i Piotr Wieczorek. Podczas tańca niektórzy rodzice i nauczyciele bezskutecznie próbowali zapanować nad swoim wzruszeniem. Po polonezie pani dyrektor Wanda Kręgielewska oficjalnie przywitała wszystkich zebranych, a uczniowie podziękowali tym, którzy pomagali w organizacji komersu. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i... Gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, uczniowie ruszyli do tańca. Nie zmarnowano ani jednej chwili, i gdyby nie rozsądek dorosłych, młodzież bawiłaby się nie do godz. 22, lecz do białego rana.
Ten wieczór był efektem solidarnej ciężkiej pracy wielu osób – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Trudno byłoby wymienić wszystkich, ale postaram się wskazać tych bardziej zasłużonych. Ogólnie organizacją i koordynowaniem wszystkich prac zajęli się rodzice – panie: Iwona Brzechfa, Małgorzata Bubak, Barbara Czerwik, Elżbieta Dziewiecka, Agnieszka Kozińska, Anna Mroczek, Grażyna Wieczorek oraz panowie Bogdan Czerwik i Ireneusz Żebrak. Nad przygotowaniem hollywoodzkiej scenerii pracowały odrębne zespoły uczniów pod opieką pani Anny Sznajger. Twórcami plakatów byli: zdjęcia wykonał Kacper Michalak; opracowanie graficzne: Piotr Wieczorek i Kacper Michalak; w rolę gwiazd filmowych wcielili się: Iweta Brzechfa, Elżbieta Bonczar, Jonasz Bubak, Krzysztof Chaja, Justyna Dąbrowska, Magdalena Dziewiecka, Ezdrasz Filipczyk, Aleksandra Grygiel, Bartosz Kręgielewski, Dawid Kolonko, Ewelina Kołodziej, Malwina Kołt, Szymon Ligas, Anna Łącz, Patrycja Maruszak, Gabriela Nakwasińska, Patrycja Nowakowska, Zofia Ostrowska, Mateusz Pietruszkiewicz, Filip Płaczkiewicz, Kornel Raczak, Tomasz Radkiewicz, Kornelia Sobek, Kamil Suski i Aleksandra Żebrak. Nad pozostałymi dekoracjami pracowali: Elżbieta Bonczar, Malwina Kołt, Szymon Ligas, Anna Łącz, Patrycja Maruszak, Jakub Piwowar, Tomasz Radkiewicz, tu nie obyło się też bez pomocy panów: Stanisława Bonczara, Bogdana Czerwika, Edwina Gielarowskiego, Przemysława Gołębniaka i Ireneusza Żebraka. Rolę fotografów podczas wielkiej gali pełnili pan Bogdan Czerwik i Ireneusz Żebrak. Pan Andrzej Jakubowski wspierał uczniów w przygotowaniu choreografii poloneza. Nie należy zapominać o ciężkich pracach technicznych, które spadły na nieocenione barki pracowników obsługi przy wsparciu uczniów. Pani dyrektor Wanda Kręgielewska, jako jedna z mam, na wszelkie sposoby ułatwiała realizacje wszystkich zadań.
Być może ten komers zapoczątkuje tradycje komersów w szkole? Może przyszli uczniowie trzecich klas powinni się już zastanawiać nad hasłem przewodnim kolejnego komersu?!
tekst - p. Anna Sznajger

9 cze 2011

Sprawozdanie z debaty z okazji "Dnia szkoły bez przemocy"

              Dnia 6. czerwca 2011 odbyła się debata z okazji „Dnia Szkoły bez Przemocy”. W zajęciach wzięli udział uczniowie- przedstawiciele z każdej klasy. Uczestnicy zajęć zostali zapoznani z definicjami agresji, przemocy, znęcania oraz różnicami pomiędzy tymi pojęciami.
Następnie uczniowie obejrzeli „Film o przemocy”, w którym pojawiły się sceny i definicje: przemocy fizycznej i przemocy psychicznej (przypomnienie form przemocy).
             Kolejnym elementem zajęć była dyskusja na temat źródeł przemocy- jakimi mogą być: środowisko rodzinne, szkoła, grupa rówieśnicza, media. Dyskusja była poprzedzona projekcją reklam społecznych pt. „Piaskownica” i „ Jedź misiu, jedź”.  Uczniowie wspólnie, na zasadzie techniki „burzy mózgów”, ustalili przyczyny, które mogą powodować agresję i przemoc.
            Następnym elementem spotkania było wypracowanie sposobów zapobiegania agresji, przemocy i znęcania. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każdy zespół wypisał, co według nich, można zrobić, aby zmniejszyć lub zapobiec zjawisku przemocy w naszej szkole. Grupy wypisały swoje propozycje na arkuszach papieru, a następnie zostały zebrane na jeden arkusz zbiorczy.
             Zajęcia zostały zakończone wspólnym wyjściem na boisko szkolne i wypuszczeniem czerwonych balonów- symbolu Dnia Szkoły bez Przemocy.
Organizatorki debaty

8 cze 2011

Spotkanie z Bogusławem Michnikiem w ramach programu "Ziemia Kłodzka - moja mała Ojczyzna"

           31 maja 2011 r. gościliśmy Bogusława  Michnika  poetę, fotografika , wieloletniego dyrektora Kłodzkiego Ośrodka Kultury, uhonorowanego w 2003 r. przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  tytułem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP nr 3, SP nr 6, Miejskiego Zespołu Szkół oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 realizujący program „Ziemia Kłodzka – moja mała Ojczyzna” w ramach projektu „Innowacja – kluczem do społeczeństwa XXI w.”
            Nasz gość wspominał organizowane w naszym mieście Kłodzkie Wiosny Poetyckie, na których bywali poeci znani w całej Polsce oraz poza jej granicami, tacy jak: Mieczysław Jastrun, Julian Przyboś, Miron Białoszewski, Jacek Łukasiewicz. Pan Bogusław wspominał również swoją wieloletnią przyjaźń ze Zbigniewem Herbertem i Tadeuszem Różewiczem.
           Wszyscy zebrani mieli także okazję podziwiać wspaniałe zdjęcia autorstwa Bogusława Michnika oraz posłuchać fragmentów wierszy tego kłodzkiego poety.

Piłka Siatkowa Plażowa - etap powiatowy

           
           2 czerwca 2011 roku na boiskach do siatkówki plażowej przy stadionie odbyły się zawody dla chłopców i dziewcząt - etap powiatowy. Naszą szkołę reprezentowali:
- chłopcy:
  • Płaczkiewicz Filip
  •  Ciupider Dawid
  • Rajewski Marcin, którzy zajęli IV miejsce ( na 12 drużyn)
oraz dziewczyny:
  •  Król Natalia
  • Jachowicz Karolina
  • Marek Natalia, które zajęły VII miejsce ( na 11 drużyn)
           Nasi uczniowie ciężko walczyli; tego dnia był dość duży upał. Tym bardziej gratulujemy im i opiekunom wyniku!
opiekunowie:
Agnieszka Gałkowska-Czerniak
Andrzej Czerniak

6 cze 2011

Pluszaki potrzebne od zaraz!

W Parafii oo. franciszkanów i w Parafii Podwyższenia Krzyża w Kłodzku odbędą się w tym roku festyny parafialne. W czasie takich festynów jedną z większych atrakcji jest loteria fantowa. Do takiej loterii, potrzeba FANTÓW!   Dlatego bardzo Was prosimy o przynoszenie pluszaków, zabawek i przedmiotów, ktore są sprawne, ale Wam już nie potrzebne. Rzeczy te przynosimy w środę i w czwartek do sali nr 55 (do p. Jarosława Komorowskiego).
Za przyniesienie choćby najmniejszego pluszaka - z góry dziękujemy!

2 cze 2011

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

            Mamy już możliwość oglądania zdjęć! Kliknij TUTAJ , aby je obejrzeć!
Prosimy o przysyłanie nowych zdjęć, pomniejszonych do rozmiaru 1024/768 na adres: komorowskijaroslaw@gmail.comkomorowskijaroslaw@gmail.com

1 cze 2011

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA!!! (bo nie ma chyba Dnia Młodzieży...:)

              Drodzy Uczniowie!
            Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, abyście potrafili przeżywać swój czas młodości, jeszcze przed wejściem w dorosłość w sposób mądry i radosny. Patrzcie na życie z otwartymi oczyma, uczcie się na błędach cudzych, nie tylko na swoich, planujcie czas tak, aby starczyło go na to, co najważniejsze w Waszym życiu. Starajcie się być ludźmi wolnymi, nie poddając się niektórym ludziom, ani zniewoleniom, które nie dają szczęścia.
         Niech nigdy nie zabraknie Wam tych, którzy Was wspierają i prowadzą ku większej dojrzałości. Pamiętajcie: to, co dobre i wartościowe, zazwyczaj wiąże się z przeżywaniem jakiegoś trudu. Rzeczy mało wartościowe nic nie kosztują a często zostawiają po sobie ból i rozterki.
            MŁODZIEŻ TO TEŻ DZIECI!!! Tylko trochę większe i czasem bardziej krnąbrne! :)Ale jakże często mądre, dojrzałe, pomysłowe i niesamowicie wrażliwe!
NIE ZMARNUJCIE MŁODOŚCI!!!