19 cze 2011

OWCZARNIA - Diecezjalne Spotkanie Młodzieży (18.06.2011)


              Link do albumu ze zdjęciami (zdjęcia - J. Komorowski)
Czekamy na link do albumu ze zdjęciami Gosi Sobczak! :)
(Zdjęcia cały czas się wgrywają, a więc proponuję odświeżać co jakiś czas - ma ich być 185.)
             W sobotę, 18 czerwca odbyło się II Spotkanie Młodzieży Diecezji Świdnickiej w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego OWCZARNIA. Młodzi przybyli z różnych stron naszej diecełózji po to, aby wspólnie się modlić, uczestniczyć we Mszy Świętej, dzielić się swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi, a także uczestniczyć w koncercie gwiazdy wieczoru, którą tym razem był zespół ANTI BABYLON SYSTEM.
              Wszystko zaczęło się ok. 14.00 na placu przy kościele na osiedlu. Potem przenieśliśmy się do kościoła, gdzie Mszę Św. koncelebrowaną przez kapłanów - duszpasterzy młodzieży z ks. Krzysztofem Orą - dyr. wydziału duszpast. i z ks. Julianem Rafałko - proboszczem i dziekanem, poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu. Po "strawie ducowej" nadszedł czas na coś dla ciała. Pyszny bigos i ciasta przyniesione przez mieszkańcó Kłodzka dodały sił do przeżywania dalszych godzin spotkania.
              Wspaniały teatr o życiu bł. Jana Pawła II - pokazany w kaplicy przy kościele (obecnie nieużywanej na codzień) zaskoczył wszystkich totalnie swoim poziomem, kusztem gry aktorskiej i wspaniałym przygotowaniem dosłownie pod każdym względem. Młodzież bardzo długo oklaskiwała swoich rówieśników z Ząbkowic, a to jest najlepszym miernikiem tego, na jakim poziomie stał spektakl.
             Koncert Anti Babylon System: piosenki tjk.: Jestem sam, Hymn wdzięczności, Przyjdź, czy Upadł bablion rozgrzały wszystkich i porwały nogi do tańca. Młodzi wysłuchali także świadectwa życia jednego z muzyków i jak sami stwierdzili jego życie - było "nieźle pokręcone".
              W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Niektórzy z nich - głównie ci, którzy uczestniczą w spotkaniach grupy Duszpasterstwa Młodzieżówego "TRATWA", a także ministranci i lektorzy z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzku współorganizowali to spotkanie; włożyli bardzo dużo sił i swojej ciężkiej pracy aby przygotować od strony organizacyjnej a także pomaali w samym przebiegu spotkania - Owczarni. To należy zauważyć i docenić - a są wśród nich chłopcy i dziewczyny z naszej szkoły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz