1 wrz 2015

I Bieg Obrońców Westerplatte w Kłodzku
            4 września 2015 roku w Kłodzku po raz pierwszy odbędzie się Bieg Obrońców Westerplatte. Wydarzenie to realizować będzie dwa podstawowe cele: pragniemy upamiętnić żołnierzy bohatersko broniących Westerplatte, ale również tych walczących w Kapmanii Wrześniowej 1939, a także w całej II Wojnie Światowej. Chcemy również propagować nauczanie św. Jana Pawła II, który w Gdańsku w 1987 roku powiedział: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można <<zdezerterować>>. Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba <<utrzymać>> i |<<obronić>>, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić — dla siebie i dla innych.” 
 
         Do udziału w Biegu zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości związane z miłością do Ojczyzny oraz nauczanie Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że poprzez wspólne przebywanie, radość, ruch na świeżym powietrzu oraz zamyślenie nas naszymi osobistymi systemami wartości doprowadzi do tego, że w zwykłym codziennym życiu chętniej będziemy bronić tego, co najważniejsze i cenne.
      Wpisowe - 10 zł. Każdy uczestnik Biegu otrzymuje powyższy medal.
         Więcej informacji, trasy Biegu, zapisy na stronie:

       Bezpośrednio po biegu uczestnicy są zaproszeni na koncert do sali widowiskowej KCKSiR, gdzie swój punkt widzenia przedstawi patriotyczny raper – Tadek. Organizatorem koncertu są Organizatorzy Przystanku Niepodległość. 
        Organizatorem Biegu jest Parafia Wniebowzięcia NMP w Kłodzku. Informacje na terenie szkoły - sala nr 43 (p. Jarosław Komorowski)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz