15 wrz 2015

Nasz udział w I Biegu Obrońców Westerplatte w Kłodzku

        4 września 2015 roku w Kłodzku po raz pierwszy odbył się Bieg Obrońców Westerplatte. W biegu udział wzięło ok. 120 sympatyków biegania z Kłodzka i okolic. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w biegu, ale także tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację biegu.
      Głównym celem Biegu Obrońców Westerplatte było oddanie hołdu żołnierzom bohatersko broniącym Polski w czasie II wojny światowej, a zwłaszcza na jej początku. Drugim niemniej ważnym celem było propagowanie nauczania Jana Pawła II, a zwłaszcza słów wypowiedzianych na Westerplatte w 1987 roku. 
     Wezwanie do obrony najważniejszych wartości w swoim życiu, momenty dynamizmu (bieg) i zastanowienia; wreszcie - piękne medale i zadanie do wykonania. Stworzenie własnej hierarchii wartości oraz planu jak tę hierarchię wcielić w życie. 
       To kolejny tego typu bieg w naszym mieście. Na początku roku szkolnego 2015/2016 dynamicznie podeszliśmy do spraw wartości i pokazaliśmy, że są nie tylko ważne, ale że niektórych z nich należy bronić przed zdewaluowaniem, przed utratą ważności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz