22 mar 2015

Uczniowie naszej szkoły podczas Biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych

Na zdjęciu Weronika i Dominika z ciastkami zwycięstwa w kształcie litery "V". Dziewczyny same upiekły ponad 100 ciastek (na jedną osobę!) zyskując tym samym zainteresowanie nie tylko uczestników Biegu w Kłodzku, ale i dzięki obszernej fotorelacji (link poniżej) organizatorów z innych miast a także pracowników Fundacji Wolność i Demokracja - organizatora ogólnopolskiego Biegu.


          1 marca 2015 roku w Kłodzku po raz pierwszy uczestniczyło w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. Koordynatorem tego wydarzenia był nauczyciel naszej szkoły - p. Jarosław Komorowski. Pani Agnieszka Metych wraz z kilkoma uczennicami Gim 1 była odpowiedzialna za zbiórkę na rzecz budowy szkoły z polskim językiem nauczania w Łanowicach na Ukrainie. Wielu uczniów Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku wzięło udział w biegu, a niespełna 20-ka z nich pomagała w organizacji i ciekawym przeprowadzeniu tego wydarzenia. 
         Oprócz Weroniki i Dominiki ciastka piekli: Ola, Zuzia, Adrian i inni. Ciastkami częstowali uczestników Biegu, a uczestników było niespełna 250. Wszystkich udało się nakarmić, a ciastek zostało. Spożywanie ciastek przenosiło nas w czasie do okresu powojennego, kiedy to w Polsce zamordowano ok. 20 tys. walczących z reżimem komunistycznym. Ludzie zwani żołnierzami niezłomnymi byli zaopatrywani przez ludzi dobrej woli w pokarm i napoje. Być może niejedna matka,siostra, żona a może nawet córka piekły dla swoich bohaterów walczących o wolną Polskę podobne ciasteczka? Kto wie!
         Uczeń naszej szkoły - Andrzej Puć wygrał na swojej trąbce 4 zwrotki hymnu Polski, którymi zakończyła się cała impreza. 
        Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami (którzy ich podwozili, wspierali, pomagali w wypiekach itd, itp.) włączyli się w organizację imprezy o zasięgu nie tylko miasta ale i regionu, która na długo pozostanie w pamięci jako niesamowite doświadczenie nowoczesnego patriotyzmu.
       Dziękujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz