18 sty 2014

King's faith - wyjście do kina (13.02.2014)            13 lutego 2014 odbędzie się wyjście do kina (sala widowiskowa KCKSiR) na film "Wiara Kinga". Uczestnictwo w seansie filmowym to koszt 2 zł (opłata za licencję). Skarbnicy klasowi zbierają kwotę 2 zł i przekazują ją do czwartku, 23.01.2014 w sali nr 43.
        Mocne treści filmu ukazują walkę o wartości, walkę o dobro w młodym człowieku, który ma dość bogate doświadczenie życiowe (więcej o treści filmu - kliknij - czytaj więcej).
           Udział w tym seansie stanie się punktem zapalnym do projektu realizowanego na kilku przedmiotach (język angielski, wos, religia, godzina wych.)
Zapraszamy!
     


18 domów poprawczych i 9 aresztów, to niechlubny bilans nastoletniego Brendana Kinga, który po zwolnieniu z aresztu próbuje ułożyć sobie życie w kolejnej rodzinie zastępczej. Nowi opiekunowie Brendana sami zmagają się z bólem po tragicznej śmierci ich ukochanego syna, zwłaszcza matka, która nie do końca akceptuje "nowego" członka rodziny. Również w szkole na nowym miejscu nie jest mu łatwo, piętno przeszłości utrudnia mu zdobycie akceptacji wśród swoich rówieśników. Brendan znajduje w końcu "swoje" miejsce i oparcie w grupie młodzieżowej, która kieruje się w swoim życiu wartościami chrześcijańskimi. Niestety członkowie gangu, do którego należał w przeszłości nie chcą mu pozwolić na odcięcie się od "starego" życia i dosyć mocno "uprzykrzają" mu życie.

Brandon musi zdecydować czy przeciwstawienie się gangowi warte jest ceny, którą przyjdzie mu zapłacić. Czy Brandon znajdzie dosyć wiary w sobie żeby im się przeciwstawić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz