18 sty 2014

Jasełka 2014 - Boże Narodzenie jeszcze raz!
             15 stycznia 2014 roku mieliśmy okazję zobaczyć jasełka. W tym roku uczniowie pod opieką p. Jarosława Komorowskiego w ramach projektu edukacyjnego przygotowali sztukę składającą się z dwóch części: 
Część I - "Czas otwierania się na światłość" (recytacje i śpiew piosenek, wszystko w klimacie związanym z oczekiwaniem i tęsknotą adwentową; "adwentem jest nasze życie, oczekiwaniem i tęsknotą")
Część II - "To już pora na Wigilię" - sztuka bez słów, z piosenkami znanych polskich artystów.
           Scena podzielona na dwie części przenosiła widzów w dwa światy: jeden z tych światów, to dom, w którym trwa przedświąteczny rozgardiasz (do piosenki "Tik tak" Golec Orkiestry); drugi - to stajenka, w której pasterze, aniołowie, Maryja z Józefem oraz Trzej Królowie pochylają się nad tajemnicą Boga - Człowieka.
         Całość kompozycji dopełniały uczennice grające i śpiewające kolędy i pastorałki. Wśród piosenek i wykonawców na wyróżnienie zasługuje "Kolęda dla nieobecnych" wykonana przez Justynę Decker. 
          Spotkanie miało nam przybliżyć w sposób bardzo prosty, emocjonalny kwintesencję Bożego Narodzenia i całego okresu, w jakim się znajdujemy. Tym centrum wydaje się być wrażliwość ludzi nawzajem na siebie i korzystanie w pełni z daru drugiej osoby, którą mamy możliwość znać. Przekazów jest, było o wiele więcej. Co dotarło do Was?
             O godz. 17.00 sztuka została pokazana rodzinom i społeczności Kłodzka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tego projektu, zwłaszcza Rodzicom naszych uczniów.
P.S. Gościnnie w sztuce wystąpił Wojtek Pawłowski, absolwent naszej szkoły. Dziękujemy Wojtku!
Dziękujemy pracownikom Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji za pomoc w zaprezentowaniu owoców swojej pracy przez uczniów naszej szkoły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz