30 paź 2012

Wspomnienia pofestiwalowe

    


      Kolejny rok w naszym gimnazjum i kolejny raz jesiennie wyjechaliśmy na Festiwal Nauki. Tym razem udało się pojechać do Wrocławia. Zajęcia odbywały się na Politechnice Wrocławskiej.
       Może ktoś z Was wybiera się tam na studia??? A może jeszcze o tym nie myślicie… ale warto pojechać na takie prezentacje lub zajęcia warsztatowe , spotkać się ze studentami i ich wykładowcami, a może nawet jak nasza Ola udzielić wywiadu dla telewizji studenckiej . Poprosiłam każdego z uczniów o napisanie kilku zdań na temat naszej wycieczki naukowej.
        Uczniowie klasy II B wspominali ten wyjazd mniej więcej tak:
     „Najpierw poszliśmy obejrzeć pracę kamerzysty … Studentki opowiadały nam o pracy w telewizji studenckiej STYK … Obejrzeliśmy wystawę malarską przygotowaną przez studentów wydziału architektury… Poszliśmy też coś zjeść do Pasażu Grunwaldzkiego … Na innym pokazie dowiedzieliśmy się jak powstaje system Android na smartfony i tablety i jak działa… pracowaliśmy w pracowni komputerowej i sami programowaliśmy tablety… Prezentacja i pokaz były interesujące lecz momentami trochę nudne… Miło spędziliśmy czas w autobusie i w Pasażu Grunwaldzkim… Chciałabym pojechać jeszcze na podobną wycieczkę… Było bardzo fajnie… Wycieczka była bardzo ciekawa i można było wiele się z niej nauczyć.”
          Za rok nowy Festiwal Nauki i mam nadzieję, że wyprawa naukowa znów się uda tak jak ta na załączonych zdjęciach.
Katarzyna Jakubowska, nauczyciel matematyki
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz