16 paź 2015

Nasz udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki - "ŚWIATŁO NAUKI"


    Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku przez środowiska akademickie oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal odbywa się od 2010 roku i każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna. Tegoroczną maksymą Festiwalu jest hasło: „Światło nauki”, czym nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo-dydaktycznych, studentów, partnerów dolnośląskich uczelni uczestnicy Festiwalu mogą przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka.
       Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką.
        Dnia 9 października 2015 roku grupa uczniów klas drugich i trzecich Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzko z najlepszymi ocenami z nauk przyrodniczych wzięła udział w tym dorocznym wydarzeniu. 
         Był to niesamowity wyjazd, który udowodnił, że nauka nie jest nudna potrafi być inspirująca i fascynująca. Wyjazd przygotował pan Krzysztof Kręgielewski a opiekę nad uczniami sprawowała pani Małgorzata Koń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz