4 maj 2015

Wyjazd do Fundacji "Pod Psią Gwiazdą"


      Dnia 29 kwietnia 2015 r. odbył się wyjazd- wolontariat do Fundacji „Pod Psią Gwiazdą” w Polanicy Zdr.
               Odwiedziliśmy mieszkające tam pieski, które czekaja na nowe domki i kochających właścicieli.
Już przy bramie wjazdowej na teren fundacji przywitało nas radosne szczekanie i kilka merdających psich ogonków. Psia radośc była jeszcze większa kiedy postawiliśmy przywiezione przez nas kilogramy karmy. Urocza suczka Fosa pilnie strzegła przywiezionych prezentów.
       Oczywiście psiaki zostały od razu poczęstowane psimi przysmakami i z miłą chęcią pozowały do zdjęć. Naszej radości też było wiele.
      Niestety, chwilę później zakręciły się nam łezki w oczach, gdy Pani Katarzyna Sowa - Prezes Fundacji przedstawiając nam swoich podopiecznych opowiedziała nam pokrótce dramatyczne historie z którymi zjawił się tutaj każdy piesków.
       Po zapoznaniu się z naszymi „braćmi mniejszymi” nadeszedl czas na spacer i wspólne zabawy. Bella, Kizi, Morusek, Manieczek, Etna, Rokuś jak na prawdziwych gospodarzy przystało „wyprowadziły” nas na spacer. Niestety kilka piesków ze względu na rekowalenscencję musiało pozostać w kojcach i ogrodzonej części hoteliku pod opieką osób pracujących w fundacji.
       Zgodnie stwierdziliśmy, że jeszcze w tym roku szkolnym koniecznie musimy odwiedzić psiaki jeszcze raz albo nawet więcej :)
Oczywiści trzymamy kciuki, żeby psinki znalazły nowych kochających właścicieli.

P.S
Jeżeli macie w domu niepotrzebne smycze, obroże, szelki, koce, przynieście je do p.Karoliny Opalińskiej (sala 55) lub p. Justyny Kasperek- Jędryki (sala 37).

Więcej informacji dotyczących fundacji, jej podopiecznych możecie znależc na facebook'owym profilu fundacji.
Tekst i foto
Justyna Kasperek- Jędryka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz