16 paź 2014

XVII Dolnośląski Festiwal Nauki 2014 - spotkanie (wykład) w muzeum


Dnia 10 października 2014 r. uczniowie klasy 3a wraz z panią Dorotą Witowską – nauczycielem bibliotekarzem uczestniczyli w spotkaniu z panią Magdaleną Hurłacz (analityk medyczny, farmakolog kliniczny, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, UMW) pt. „Ścieżki rozumu w farmakologii. Jak nie dać się złapać reklamom środków medycznych?. Spotkanie odbyło się z Muzeum Ziemi Kłodzkiej w ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Pani Magdalena Hurłacz szybko nawiązała kontakt z młodzieżą i okazała się doskonałym mówcą, a także człowiekiem z dużym poczuciem humoru, którego zgromadzeni słuchali
z dużym zainteresowaniem.
        Autorka opowiadała bardzo szczegółowo o tym jak reklamy środków medycznych mogą wpłynąć na nasze życie. Opowiadała również, jakie skutki uboczne dla naszego organizmu ma zażywanie dużej ilości leków.
       Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną, co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, Instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz