26 paź 2014

Uczniowie naszej szkoły wyśpiewali (i wygrali) pamięć o św. Janie Pawle II
        Droga Światła to nabożeństwo rozważania wydarzeń, które miały miejsce od zmartwychwstania Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. W Kłodzku takie nabożeństwo w ostatnich 6 latach miało miejsce 16 października, czyli w dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W roku 2014, po kanonizacji Jana Pawła II liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II obchodzone jest na całym świecie w dniu 22 października, tzn. w dniu rozpoczęcia pontyfikatu.
            Taka kolejna już Droga Światła miała miejsce w Kłodzku 22 października 2014 po Mszy Świętej w parafii oo. franciszkanów. Zgromadzeni kłodzczanie przeszli z zapalonymi światłami do kościoła Podwyższenia Krzyża, gdzie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim. Apel został poprzedzony krótkim koncertem przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.              
       Uczniowie naszej szkoły, tj.:
- Justyna Decker, Julia Appenzeller, Szymon Armata, Nina Szebla, Kinga Janiuk, Kamila Bańkowska, Dominika Zielińska,
przygotowali krótki program artystyczny - koncert, którym uczcili pamięć o św. Janie Pawle II. 
          Uczniowie wykonali 3 utwory (w tym 2 z repertuaru Piotra Rubika): "Wadowice", "Wieża Modlitwy" oraz w "W Tobie jest światło". Serdecznie im za to dziękujemy i gratulujemy znaczącego wkładu pracy, który włożyli zarówno śpiewający jak i muzycy grający na instrumentach.
         Szczególne podziękowania kierujemy wobec rodziców naszych uczniów, którzy czy to poprzez pozwolenie na dodatkową pracę i zwykłe wsparcie, czy przez aktywne wsparcie naszego środowego występu wsparli realizację tego drobnego projektu. Występ został przyjęty entuzjastycznie, a uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że potrafią być tam, gdzie tworzy się kulturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz