12 gru 2013

"Szkoła bez barier". Projekt, kóry zmienia myślenie, dodaje sił i motywacji.
Wkrótce II album zdjęć!
       Dnia 5.12.2013 odbyło spotkanie w ramach projektu ,, Szkoła bez Barier”. Projekt polega na przeprowadzeniu w 10 dolnośląskich szkołach dwugodzinnych warsztatów z zakresu kształtowania wśród uczniów szkół pozytywnych zachowań wobec osób z niepełnosprawnością. Warsztaty były pomysłem p. Beaty Trybukiewicz.
       Paweł który był jednym z osób na wózku to przyjaciel pani Beaty i wiedziała ona,  że spotkanie z nim może być niecodziennym przeżyciem dla wielu uczniów; może dodać sił, ukazać wiele spraw zupełnie w innym świetle.Tak się stało!
      Czekamy na Wasze opinie i opis przeżyć po tym spotkaniu!

         W dniu 5.12.2013 r. uczniowie Gimnazjum nr. 1 w Kłodzku wzięli udział w spotkaniu z trzema członkami Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej i zajęli miejsca siedzące lub stojące. Pan Paweł - uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i niestety porusza się na wózku, oraz pan Michał - również porusza się na wózku czego wynikiem jest błąd lekarzy, przedstawili nam klika filmów które pokazywały jak należy zachować się przy osobie niewidomej, chorej na autyzm czy poruszającej się na wózku. Po obejrzeniu każdej kolejnej prezentacji jeden z uczniów chodził po całej sali aby przekazać mikrofon tym, którzy chcieli wyrazić swoją opinię na temat prezentacji, lub zadać jakieś pytanie naszym gościom. Uczniowie jaki i zadający pytania nauczyciele uzyskali na nie wyczerpujące odpowiedzi. Usłyszeli również historię wszystkich trzech panów, opowiedzieli nam jak radzą sobie w życiu, (zaprezentowali film który to pokazuje), co doprowadziło ich do tej sytuacji  oraz na czym polega ich stowarzyszenie. Na sam koniec mikrofon przejęła pani dyrektor Wanda Kręgielewska, aby podziękować w imieniu całej szkoły za wizytę wszystkich członków spotkania. Po wszystkim, chętni uczniowie mięli okazję porozmawiać z członkami KKN, a pozostali rozeszli się do domu.
Ala Szwejda

 
         Dnia 5.12.2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z trzema członkami Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej ,zajmując miejsca siedzące i stojące .Cieszyliśmy się z obecności Pana Pawła oraz Pana Michała .
           Obaj panowie poruszali się na wózku. Po krótkim przedstawienu ,zaproszeni goście w interesujący sposób opowiedzieli nam jak wygląda ich codzienność .  W późniejszym czasie ,panowie zaprezentowali nam przejmujący film ,który był pewnego rodzaju instruktażem jak należy postępować ,w otoczeniu osoby niepełnosprawnej . Później uczniowie mieli szanse ,by zadać nurtujące ich pytania . Uczniowie jaki i zadający pytania nauczyciele uzyskali na nie wyczerpujące odpowiedzi.W trakcie spotkania wywiązała się interesująca rozmowa ,w której dowiedzieliśmy się jak doszło do ich wypadku ,jak rówież na czym polega ich praca w stowarzyszeniu .Na koniec spotkania , pani dyrektor podziękowała za udział w spotkaniu.
          Reasumując,uważam ,że obojętnie czy człowiek jest w pełni sił ,czy też uległ niepełnosprawności -zasługuje na taki sam szacunek i uznanie wśród społeczeństwa.
Amelia Patzwald

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz