17 sty 2013

Laury dla Grupy Teatralnej podczas Przeglądu w Bardzie

                W dniu dzisiejszym, tj. w czwartek, 17 stycznia grupa teatralna z naszej szkoły uczestniczyła w XIII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych "Bardo. Szopka 2013". Podczas przeglądu zaprezentowaliśmy dobrze znaną z II Wieczoru Jasełek i Kolęd sztukę - "Piekła z niebem walka o szkolne jasełka". Sztuka zyskała uznanie w oczach jurorów i publiczności. Nasi młodzi aktorzy przywieźli tytuł LAUREATA oraz kwalifikację do finału, w którym odbędzie się walka o grand prix burmistrza miasta Bardo (wtorek, 22 stycznia).
              Najważniejszym celem spotkania grup teatralnych jest integracja oraz wymiana doświadczeń. Cel ten został zrealizowany na wiele sposobów; jednym z nich była dyskoteka w czasie oczekiwania na werdykt jury. Wszyscy bawili się wspólnie w rytm popularnych piosenek, a w rolę dj-a wcielił się ks. Łukasz z Polanicy-Zdroju.
                Werdykt jury wszystkich bardzo ucieszył. Radość, duma, a także upewnienie o wartości kierunku, który grupa realizuje od kilku lat przepełniał wszystkich podczas powrotu. Jury wielokrotnie podkreślało szczególnie ich zdaniem cenne nawiązanie do wielu wydarzeń życia społecznego w kontekście Bożego Narodzenia; żart, groteska, a momentami spora ilość zabawnych gagów i wysoki kunszt gry aktorskiej naszych uczniów to słowa, które padały w dniu dzisiejszym dość często. Zmotywowani, szczęśliwi oraz z nagrodą rzeczową (?) w ręku wracaliśmy z konkursu w Bardzie.
           Opiekunem grupy jest nauczyciel religii: p. Jarosław Komorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz