9 kwi 2011

I rocznica Katastrofy Smoleńskiej


             Minął rok od wydarzenia, które wstrząsnęło całą Polską, które sprawiło, że na wielu twarzach i w wielu sercach przez wiele dni gościł smutek i ból. I zadawaliśmy sobie pytanie: jak to się mogło stać? To pytanie zdaje się nadal pozostawać bez odpowiedzi, choć tak wielu na nią oczekuje. A może odpowiedź jest...  Słowa Zbigniewa Herberta zdają się być nie tylko opisem wydarzenia z 1940 r., ale również zapowiedzią innego, nowego bólu, wydarzenia, które miało miejsce właśnie w okolicznościach gęstej mgły.
           Jeśli chcesz przypomnieć sobie, jak mieszkańcy Kłodzka przeżywali to bolesne wydarzenie z ubiegłego roku - kliknij TUTAJ
              Nie zapomnijmy, że w tym samym czasie przeżywamy także 71 rocznicę Mordu Katyńskiego ( a dokładnie odnalezienia zbiorowych mogił) O ofiarach Katynia, w tym o osobach z naszych rodzin, z rodzin naszych uczniów - przeczytasz TUTAJ.
              Zapraszamy również do posłuchania wiersza, który powstał bezpośredni po tragedii Smoleńska: wiersz poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy zginęli w lesie smoleńskim 10 kwietnia 2010 roku.  
             I nie zapominajmy:
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
W ubiegłym roku nasi uczniowie wzięli aktywny udział w przygotowaniu obchodów 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej  i w upamiętnieniu ofiar tragedii Smoleńskiej. W tym roku, po Mszy Świętej w kościele oo. jezuitów (godz. 9.30) zostaną złożone wiązanki kwiatów przy Pomniku w Parku Sybiraków (oraz zostanie poświęcony brzozowy krzyż wraz z tabliczką) przez wiele delegacji, w tym przez delegację uczniów z naszej szkoły. W czasie składania kwiatów zebrani usłyszą TRIO złożone z uczennic naszego Gimnazjum: Malwina Kołt (skrzypce), Patrycja Maruszak (wiolonczela), Natalia Dorosz (skrzypce).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz