28 kwi 2011

Majówka - wyjazdy krótsze lub dłuższe...

         Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom Szkoły życzymy udanego, ciekawego i bezpiecznego przeżycia wolnych dni związanych z 220 rocznicą uchwalenia Konstytucji zwaną do dziś - Konstytucją 3 maja. Wszelkiej pomyślności życzymy szczególnie tym, którzy już rankiem 2-go maja udają się na wymianę uczniowską do Niemiec, a także na I Rajd Papieski. 
           Liczymy na relację fotograficzną i nie tylko! :)

Konstytucja 3 maja - historyczna prezentacja filmowa

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (wywieś flagę!!!)

26 kwi 2011

Przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II ostatni akord...

              Wszystkich, dla których Jan Paweł II jest Wielki, którzy są wdzięczni za to, że taki Polak reprezentował Polskę a przy tym zarządzał z wielkim charyzmatem całym Kościołem zapraszamy na czuwanie modlitewne do kościoła Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku. Wszystko rozpocznie się Mszą Świętą. Jest to jedna uroczystość dla całego miasta Kłodzka, a więc zarówno księża jak i młodzież z poszczególnych parafii będą mieli swój udział w tworzeniu tego czasu dziękczynienia. Przyjdź - nie może Cię zabraknąć!

Podziękowanie - inofrmacja

           Odpowiedzialnym za zmontowanie materiału pantomimy, wszystkie efekty, przejścia i podłożenie dobrej jakości dźwięku jest p. Andrzej Jakubowski, któremu serdecznie wszyscy dziękujemy! Dziękują najbardziej młodzi aktorzy z ks. Arkiem Raczyńskim na czele...

19 kwi 2011


ks. Jan Twardowski
Wielkanocny pacierz
Nie umiem być srebrnym aniołem -
ni gorejącym krzakiem -
Tyle Zmartwychwstań już przeszło -
a serce mam bylejakie.
Tyle procesji z dzwonami -
tyle już alleluja -
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.
Wiatr gra mi na kościach mych psalmy -
jak na koślawej fujarce -
żeby choć papież spojrzał
na mnie - przez białe swe palce.
Żeby choć Matka Boska
przez chmur zabite wciąż deski -
uśmiech mi Swój zesłała
jak ptaszka we mgle niebieskiej.
I wiem, gdy łze swoją trzymam
jak złoty kamyk z procy -
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.
Pyszczek położy na ręku -
sumienia wywróci podszewkę -
Serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę.

               Niech czas Świąt Wielkanocnych będzie dla nas wykorzystaną szansą...
Radości, pokoju i  pięknego przeżycia najbliższych dni dla Nauczycieli, Uczniów, Rodziców i Wszystkich naszych Bliskich!
więcej o Wielkanocy  (miłej lektury!)

     Ten piękny wiersz ks. Jana Twardowskiego Wielkanocny pacierz wprowadza nas w nastrój okresu wielkanocnego oraz zwyczajów i tradycji związanych z tym okresem. Bezpośrednim wstępem przygotowawczym do Zmartwychwstania Pańskiego jest Wielki Post, zwłaszcza Wielki Tydzień, rozpoczęty Niedzielą Palmową.
     Niedziela Wielkanocna, czyli Zmartwychwstanie Pana Jezusa, otwiera okres pięćdziesięciu dni, które pierwotnie nazywano Pięćdziesiątnicą, a następnie, gdy słowo Pięćdziesiątnica zarezerwowano dla samego tylko pięćdziesiątego dnia, czasem paschalnym. W IV w. powstaje oktawa Wielkanocy. Obecnie w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego są dwie oktawy: oktawa Wielkanocy i oktawa Bożego Narodzenia. Tematyka czytań i śpiewów związana jest z Paschą - Zmartwychwstaniem. Jest to doskonała okazja do kształtowania paschalnego charakteru chrześcijaństwa, a także budzenia świadomości chrzcielnej. Życie chrześcijańskie jest rozwojem tej świadomości i jej realizacją.
     Lud wierny na różny sposób przygotowuje się do przeżywania Świąt Wielkanocnych, a przede wszystkim przez odbycie rekolekcji wielkopostnych, korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania oraz modlitwę, post i jałmużnę wielkopostną. Gdy wierni już mają przygotowane serce do przeżywania świąt, to przygotowują coś dla ciała. Gospodynie krzątają się po domu, sprzątając każdy zakamarek. Następnie zabierają się do przyrządzenia specjalnych potraw, pieczenia ciast, z których najbardziej wielkanocnym jest mazurek.
     Święconka
     "Święcone" jest bardzo piękną tradycją. Pierwotnie była ona tradycją pogańską. Przez święcenie pokarmów Kościół błogosławi byt doczesny i podkreśla dostojność ciała. Jedzenie stanowi afirmację życia. Nawet sam Chrystus po zmartwychwstaniu jadł rybę, aby przekonać swoich uczniów, że nie jest zjawą, ale żywym człowiekiem. Dlatego w Wielką Sobotę rano gospodynie przygotowują koszyczek z żywnością, który potem niosą do świątyni, aby je kapłan pobłogosławił. Na spodzie koszyczka kładą białe płótno lub serwetkę, na nim chleb, masło, sól, kiełbasę, a to wszystko pięknie przybierają cudnymi pisankami i gałązkami borówek lub liśćmi bukszpanu. Pisanki wymagają długiego czasu pracy i tego dnia, w czasie święcenia pokarmów, każda z kobiet obiega ciekawie wzrokiem koszyki sąsiadek, by sprawdzić, gdzie są najładniejsze jajka. Skromne, codzienne pokarmy chleb, sól, kiełbasa i barwione jajka, są godne szacunku ponieważ są uświęcone przez Boga.
     Baranek Wielkanocny
     Na kilka dni przed Wielkanocą gospodynie zasiewają w doniczkach rzeżuchę lub owies, by w Wielką Sobotę rano, gdy już powschodzi, wstawić w nie baranka wypieczonego ze specjalnego ciasta. Czasem zdarza się, że ludzie przynoszą zielony owies do kościoła i stawiają przed grobem Pańskim. Piękny zwyczaj jest w polskich rodzinach, że zielony owies z wielkanocnym barankiem zawożą na cmentarz grzebalny i stawiają na grobach bliskich zmarłych, rodziców, znajomych, krewnych, by i im przypominał on, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.
     Woda święcona i ogień
     W czasie liturgii Wigilii Paschalnej kapłan błogosławi wodę w chrzcielnicy, którą potem udzielany jest chrzest dzieciom. Znany jest piękny zwyczaj, szczególnie na wsiach, związany z wodą święconą. W Niedzielę Zmartwychwstania, po Rezurekcji, a jeszcze przed śniadaniem, gospodarz domu święci wodą przyniesioną w Wielką Sobotę z kościoła wszystkie zakątki domu, domowników, a także budynki w gospodarstwie i zwierzęta, prosząc przez ten obrzęd Dobrego Boga o błogosławieństwo dla całej rodziny i w pracy. Niektórzy po Wigilii Paschalnej przynoszą ogień z ogniska do domów, by nim rozpalić ogień w domowym piecu. Do przeniesienia tego ognia używają najczęściej świec woskowych.
     Rezurekcja
     Godzina, w której Chrystus zmartwychwstał, stanowi tajemnicę Nieba. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo. (...) O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa - tak śpiewa Kościół w Orędziu wielkanocnym. Dlatego rezurekcja była obchodzona o różnych porach, w Wielką Sobotę wieczorem, lub w Niedzielę Zmartwychwstania o świcie. Rezurekcja jest ściśle złączona z polską tradycją, gdyż tylko liturgia polska wprowadza wspaniały akcent tryumfu, owo Te Deum Laudamus (Ciebie, Boga, wysławiamy) narodu. Po Wielkiej Nocy Wesoły nam dziś dzień nastał, którego z nas każdy żądał. Tego dnia Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Alleluja!
     Śniadanie Wielkanocne
     Poranek Wielkanocny cechuje cisza i spokój. Po rezurekcji wszyscy wspólnie spożywają przygotowane w ciągu poprzednich dni uroczyste śniadanie, które po dniach postu smakuje wyśmienicie. Stół nakryty jest białym obrusem, a na nim w centralnym miejscu znajduje się Wielkanocny Baranek. Jeszcze przed spożyciem śniadania gospodarz domu prowadzi modlitwę przed posiłkiem, a następnie wszyscy dzielą się święconką, składając sobie najlepsze życzenia. Tego dnia wszyscy mają czas, by wypocząć i dłużej ze sobą porozmawiać.
     Stara tradycja chrześcijańska, która się zachowała w wielu okolicach, nakazuje witać w tym dniu każdego napotkanego człowieka słowami: "Chrystus zmartwychwstał", a napotkany odpowiada: "Zmartwychwstał prawdziwie".
     W niektórych regionach Polski jest zwyczaj tłuczenia jaj. Po południu młodzież wyrusza na ulice na prawdziwie "pisankową" wojnę. Zabawa ta polega na biciu się pisankami. Szczęśliwy i zwycięski jest ten, któremu trafi się jajko o szczególnie mocnej skorupie, przyniesie on nieraz do domu cały kosz pisanek.
     Śmigus - dyngus
     Zwyczaj pławienia dziewcząt, zwany zależnie od regionu Polski, dyngusem, śmigusem, śmiergustem, śmigusem - dyngusem rozpoczyna się z samego rana w drugi dzień świąt, czyli w lany poniedziałek i trwa przez cały dzień. Dziewczyny nie wiedzą jak się ratować. Są oblewane nawet po kilka razy. Ale nie być oblaną, to znaczy brak powodzenia u chłopców, więc każda gdzieś w głębi serca chce być oblana. W tym roku drugi dzień świąt wypada 1 kwietnia i śmigus - dyngus zbiega się z prima aprilis. Co to będzie za dzień?

Pantomima w wykonaniu naszych obecnych i byłych uczniów

        
            Wszystkim obecnym i byłym uczniom, którzy wzięli udział w przygotowaniu pantomimy pod czujnym okiem ks. Arkadiusza Raczyńskiego z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzku dziękujemy za odwagę, rozmach w przygotowaniu i nową jakość w przeżywaniu wydarzeń o charakterze religijnym w naszym mieście.
         Pantomima p.t. "Grzech" została przez w/w grupę pokazana już wiele razy; m.in. mogliśmy ją oglądać po zakończonej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Zdjęcia z pantomimy możemy zobaczyć na stronie Parafii OO. Franciszkanów (znajdziemy je na końcu wklejonego albumu).
         Wkrótce amatorskie nagranie tej scenki zostanie udostępnione na naszej stronie.
Dziękujemy i gratulujemy!

Informacja o seansie "Jan Paweł II. Szukałem was".

         Jutro, tj. w środę, 20 kwietnia, o godz. 17.30 odbędzie się pokaz filmu o Janie Pawle II dla wszystkich, którzy chcą go zobaczyć jeszcze przed beatyfikacją.
Cena biletu (dla wszystkich - również dorosłych) - 11 zł 
Miejsce - Cinema 3D
        Film trwa 1,5 godz.
Poinformuj o tym znajomych, powiedz swojej rodzinie! 

18 kwi 2011

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Dzierżoniowie

                                                                  zdjęcia ze spotkania
           W minioną sobotę, tj. 16 kwietnia 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z naszej diecezji. Tym razem gościnnością wykazali się mieszkańcy i organizatorzy z Dzierżoniowa.

"Szukałeś nas, teraz my Tobie dziękujemy" - oto temat spotkania tuż przed Niedzielą Palmową. Temat nawiązuje przede wszystkim do zbliżającej się beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

          Naszą szkołę reprezentowało niespełna 20 osób pod opieką katechetów: s. Magdaleny i p. Jarosława Komorowskiego. W czasie spotkania młodzież uczestniczyła w koncercie ewangelizacyjnym, we Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ignacego Deca. Młodzi szli także z krzyżem ulicami miast rozważając Drogę Krzyżową Jezusa.

14 kwi 2011

3 dni zmagań egzaminacyjnych za nami!

             Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście zadowoleni. Jeszcze pewnie kilka chwil potrzeba, aby napięcie z Was uszło, ale na szczęście już niedługo weekend! Wszystkim, którzy podeszli do egzaminu, a szczególnie tym, którzy nie bali się zmierzyć z najtrudniejszymi zadaniami - gratulujemy!
           Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 2 i 3 dnia egzaminów (zdjęcia z 2 dnia - p. J. Komorowski, zdjęcia z 3 dnia - p. Róża Rosińska)

11 kwi 2011

Powodzenia! I niech ono trwa przez najbliższe 3 dni!!!

Egzamin

Jaś Świszczypała, zdając egzamin
Zadziwił wszystkich odpowiedziami!

Śpiewał jakby miał przy sobie nuty
Niewiarygodnie wprost obkuty

"Najdłuższa rzeka w Polsce - to Gdynia.
Wpada do morza koło Kostrzyna"

"Bolesław Chrobry - to wódz Krzyżaków."
"Stolicą Francji jest miasto Kraków"

"Foka to taka odmiana krowy,
Co żyje w lasach podzwrotnikowych"

"Turków pod Wiedniem pobił Mickiewicz"
"Urugwaj to był czeski królewicz".

"Sześcian to bryła o ośmiu ścianach".
"Bruksela była żoną Rejtana".

"Sahara to jest rzeka w Boliwii."
"Karp żyje w lesie, trawą się żywi."

Jak z nut Jaś śpiewał. Ale o dziwo
Nie zdał. Wiadomo - niesprawiedliwość.

Jerzy Jesionowski

P.S. Prosimy wszytskich uczniów klas III o niekorzystanie z wiedzy zawartej w wierszu. Takie działanie może przynieść nieprzewidywane efekty, często znacznie różniące się od zamierzonych... :)

Aniu - po raz kolejny gratulujemy!

              Ania Adamek - nasza wspaniała uczennica klasy III B (już niedługo absolwentka ;( , po raz kolejny pokazała klasę zdobywając tytuł FINALISTY w bloku przedmiotów matematycznych w Lidze Naukowej 2011. To już trzeci powód, dla którego Ania jest zwolniona z części matematyczno-przyrodniczej egazminu gimnazjalnego. Przypomnijmy: w ubiegłym roku szolnym, w klasie II gim. Ania zdobyła tytuł laureata w części geograficznej zDolnego Ślązaczka, w tym roku czyn ten "popełniła" po raz kolejny, a dziś przekazujemy informacje o kolejnych laurach.
             Nauczycielem prowadzącym i opiekunem Ani w przedmiocie matematyka jest wychowawczyni - p. Anna Haracari. Choć wiemy, ze zapewne nie małą pracę Ania wykonuje pod bacznym okiem Mamy. Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy!
P.S. W środę Ania śpi dłużej - a inni pocą się na egzaminach (lub raczej marzną, bo od środy znaczne ochłodzenie...) No tak - przywilej olimpijczyków! Tylko pozazdrościć! :)

10 kwi 2011

Obchody I rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Kłodzku


         zdjęcia - p. Agnieszka Metych     
         Dziś, tj. w niedzielę 10 kwietnia 2011 roku przeżywaliśmy I rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Podczas kłodzkich obchodów ks. bp Ignacy Dec (główny celebrans) odprawił Mszę Świętą w intencji ofiar katastrofy oraz ich rodzin, a następnie poświęcił brzozowy krzyż i tabliczkę obok pomnika poświęconego Sybirakom tuż obok naszej szkoły. Uczniowie naszej szkoły (Zofia Ostrowska, Piotr Wieczorek i Szymon Ligas) złożyli kwiaty pod pomnikiem. W czasie składania kwiatów przez przybyłe delegacje usłyszeliśmy utwory żałobne zagrane przez Malwinę Kołt, Patrycję Maruszak oraz Natalię Dorosz.
             Wszystkim zaangażowanym - dziękujemy!

9 kwi 2011

I rocznica Katastrofy Smoleńskiej


             Minął rok od wydarzenia, które wstrząsnęło całą Polską, które sprawiło, że na wielu twarzach i w wielu sercach przez wiele dni gościł smutek i ból. I zadawaliśmy sobie pytanie: jak to się mogło stać? To pytanie zdaje się nadal pozostawać bez odpowiedzi, choć tak wielu na nią oczekuje. A może odpowiedź jest...  Słowa Zbigniewa Herberta zdają się być nie tylko opisem wydarzenia z 1940 r., ale również zapowiedzią innego, nowego bólu, wydarzenia, które miało miejsce właśnie w okolicznościach gęstej mgły.
           Jeśli chcesz przypomnieć sobie, jak mieszkańcy Kłodzka przeżywali to bolesne wydarzenie z ubiegłego roku - kliknij TUTAJ
              Nie zapomnijmy, że w tym samym czasie przeżywamy także 71 rocznicę Mordu Katyńskiego ( a dokładnie odnalezienia zbiorowych mogił) O ofiarach Katynia, w tym o osobach z naszych rodzin, z rodzin naszych uczniów - przeczytasz TUTAJ.
              Zapraszamy również do posłuchania wiersza, który powstał bezpośredni po tragedii Smoleńska: wiersz poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy zginęli w lesie smoleńskim 10 kwietnia 2010 roku.  
             I nie zapominajmy:
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
W ubiegłym roku nasi uczniowie wzięli aktywny udział w przygotowaniu obchodów 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej  i w upamiętnieniu ofiar tragedii Smoleńskiej. W tym roku, po Mszy Świętej w kościele oo. jezuitów (godz. 9.30) zostaną złożone wiązanki kwiatów przy Pomniku w Parku Sybiraków (oraz zostanie poświęcony brzozowy krzyż wraz z tabliczką) przez wiele delegacji, w tym przez delegację uczniów z naszej szkoły. W czasie składania kwiatów zebrani usłyszą TRIO złożone z uczennic naszego Gimnazjum: Malwina Kołt (skrzypce), Patrycja Maruszak (wiolonczela), Natalia Dorosz (skrzypce).

7 kwi 2011

Rekolekcje dla uczniów klas III gim. w Marianówce (przed Bierzmowaniem)

       
        Wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach w Marianówce i w ten sposób przygotowywali się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku gratulujemy! Opiekunowie i prowadzący mówią o Waszej wspaniałej postawie, a Wy sami aż "kipicie" od wspaniałych wrażeń, dobrych i potrzebnych emocji, wreszcie - głębokich przeżyć, które niektórych zmienią może na zawsze...
              Jeśli ktoś chciałby wrócić do tamtych chwil, to zapraszamy do Galerii
Zainteresowanych  podobnym przeżyciem dnia 16 kwietnia zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodzieży 
Zapisy: u p. J. Komorowskiego, u s. Magdaleny i u ks. Arka w Parafii Podwyższenia Krzyża Świego w Kłodzku (konieczna zgoda rodziców - zapisy do wyczerpania miejsc)
Koszt wyjazdu autobusem: 13 zł
Miejsce spotkania młodzieży: Dzierżoniów



"Szukałeś nas, teraz my Tobie dziękujemy" - diecezjalny dzień młodzieży


1 maja br. Ojciec Święty Benedykt XVI wyniesie do chwały ołtarzy Sługę Bożego Jana Pawła II. Przed 26-ciu laty ten wielki Polak ustanowił Światowe Dni Młodych, które stały się wspaniałym świętem młodości Kościoła oraz czasem kształtowania i formowania młodzieńczych serc.
W duchu wdzięczności Janowi Pawłowi II za jego miłość do młodych Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Świdnickiej wraz z parafiami miasta Dzierżoniowa pragnie zaprosić młodzież naszej diecezji oraz jej duszpasterzy i katechetów na diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodych pod hasłem: „Szukałeś nas, teraz my Tobie dziękujemy!”
Uroczystości pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Ignacego Deca przeżywać będziemy w sobotę, 16 kwietnia, w Dzierżoniowie – rozpoczęcie w parafii Chrystusa Króla przy ul. Nowowiejskiej 74a.
Ks. Dominik Wargacki
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Plan dnia:
1030 -przyjazd do parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie i recepcja grup;
1045 -dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar Jana Pawła II oraz możliwość spowiedzi;
1130 -Msza święta pod przewodnictwem Ks. bp. Ignacego Deca;
1245 -koncert ewangelizacyjny;
1330 -poczęstunek;
1400 -Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II (przejście ulicami miasta do par. Maryi Matki Kościoła);
1530 -konferencja: „JP II do młodych” – Ks. Paweł Antosiak;
1600 -przedstawienie teatralne (młodzież z parafii Królowej Różańca Świętego
w Dzierżoniowie);
1630 -zakończenie i błogosławieństwo na rozesłanie;

6 kwi 2011

Jan Paweł 2 Szukałem Was - HD Trailer Zwiastun



       

          1 maja - to dzień, w którym słowa z transparentów na Placu Św. Piotra z Mszy Św. pogrzebowej Jana Pawła II - "SANTO SUBBITO!" (natychmiast święty) osiągną swoje wypełnienie, staną się upragnioną dla wielu chrześcijan na całym świecie rzeczywistością. Przygotowania do tego dnia widać w wielu miejscach:
- w Rzymie, który ma przyjąć wielu pielgrzymów,
- w rodzinnych Wadowicach i w Krakowie, który jest po prostu "papieski",
- w wielu miescowościach w Polsce i na świecie, w których Jan Paweł II był, często kilka razy, gdzie wspomnienia Jego Osoby są często żywe w pamięci wielu,
- w naszej Szkole - piękna i bogata gazetka przygotowana przed pokojem nauczycielskim pod okiem s. Magdaleny,
            Ostatnim krokiem naszych przygotowań ma być wyjście do kina na film, którego zwiastun prezentowany jest powyżej.
             Niezdecydowanych zapraszamy na stronę filmu: http://www.jp2szukalemwas.pl/  Ciekawe informacje można przeczytać TUTAJ    
  • wyjście do kina odbędzie się w środę po Wielkanocy (27.04),
  • zbiórką pieniędzy zajmują się skarbnicy klasowi (14 zł), którzy 20 kwietnia przekazują pieniądze p. J. Komorowskiemu,
  • w kwocie 14 zł znajduje się bilet na seans i przejazd w obydwie strony (do Cinema 3D i z powrotem)




              Obraz ten przemówił do mnie bardziej niż jakikolwiek z dotychczas widzianych.
Tygodnik Powszechny, ks. Adam Boniecki, 13/3/2011


Interesująca w dokumencie jest przyjęta perspektywa - kontekst polski jest
w zasadzie na drugim planie, najważniejsza staje się działalność papieża i jego rola na świecie.
Gazeta Wyborcza, Paweł Felis, 11/3/2011


Ten dokument to interesująca próba dotarcia do fenomenu polskiego papieża (...) Film zrealizowany jest z młodzieńczą żarliwością i dociekliwością.
Rzeczpospolita, Życie Warszawy, Jan Bończa-Szabłowski, 11/03/2011


Jest tu ton pewnego zauroczenia osobowością i przesłaniem polskiego papieża. Zauroczenie nie jest infantylne i klęcznikowe. Można je nazwać trybutem słusznie należnym komuś, kto zmienił obraz Kościoła rzymskiego w oczach świata.
Polityka, Adam Szostkiewicz, 12/3/2011


Śmierć Jana Pawła wspomina na końcu filmu abp Piero Marini. To on stał po lewej stronie papieża podczas każdej mszy. Przed kamerą nie wytrzymał, płakał jak dziecko. Czasami takie sceny rażą, w filmie Szmidta załamany Marini wstrząsa i wzrusza, szczególnie kiedy się pamięta z liturgii papieskich jego nieruchomą twarz.
Kino, Andrzej Luter, 01/3/2011


W filmie można zobaczyć wiele rzadko wcześniej pokazywanych zdjęć z pielgrzymek papieża.
Metro, Maja Staniszewska, 10/3/2011


Ludzie płakali na premierze prasowej w Warszawie. Jan Paweł II zbliżył świat i o tym jest ten film.
VIVA, Jerzy Iwaszkiewicz, 17/3/2011


Tak, to jest godna odpowiedź kina na papieską beatyfikację. (...) Autorom udało się nie stworzyć pomnika z celuloidu. Film nie jest ani sentymentalny, ani dewocyjny. Pokazuje za to osobowość papieża w całym jej bogactwie.
Twój Styl, kwiecień 2011

W zalewie cukierkowych laurek dokument „Jan Paweł II. Szukałem Was...“ będzie się wyróżniał.
Metro, 10/3/2011


Takiego filmu jeszcze w Polsce jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać, w taki sposób patrzymy na naszego rodaka chyba zbyt rzadko.
Przewodnik katolicki, Paweł Piwowarczyk, 20/3/2011

Film "Jan Paweł II. Szukałem Was..." promowany jest przez dystrybutorów jako największe przedsięwzięcie w historii polskiego dokumentu. Największe jednak nie zawsze znaczy najlepsze. Na szczęście tym razem często nadużywane hasło nie okazało się tylko reklamowym sloganem. (...) Zmontowane w filmie ujęcia są bardziej wymowne i bardziej działają na emocje niż wszystkie dokumenty śledcze razem wzięte.
Gość Niedzielny, Edward Kabiesz, 13/3/2011


To najlepszy film o Janie Pawle II, jaki do tej pory widziałem – mówi Paweł Zuchniewicz, autor wielu papieskich książek.
Niedziela, Artur Stelmasiak, 06/3/2011



Kardynał Stanisław Dziwisz po pokazie premierowym filmu:

To wielkie przeżycie. Wszystko wróciło do mnie jeszcze raz, te wszystkie spotkanie, te wszystkie podróże.... Ten film to bardzo dobre przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II.


Postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ks. prałat Sławomir Oder powiedział po pokazie filmu:
Gdyby była taka możliwość chętnie załączyłbym do procesu ten film jako dokumentację. Mamy do czynienia z prawdziwym człowiekiem, który się śmieje, płacze, kocha, przyjaźni się, cierpi, zachwyca się pięknem świata.


1 kwi 2011

Życzenia dla Szóstoklasistów!

            Drodzy Szóstoklasiści!
                    Od kilku tygodni Wasze zainteresowanie, rozmowy i aktywność oscylują wokół wyboru szkoły gimnazjalnej. Niektorzy z Was uczynili już kilka kroków (złożenie dokumentów, test predyspozycji do klasy dwujęzycznej, test sprawności do klasy sportowej), aby uczyć się w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku. To dobry wybór! Już za kilka miesięcy będziecie uczniami "Jedynki".
                   W związku z tym, że już w najbliższy wtorek zdajecie egzamin po klasie VI życzymy Wam wszystkim powodzenia, skupienia, pewności siebie oraz wiary we własne możliwości! Życzymy także łatwości w korzystaniu z wiedzy, którą już posiedliście!
Uczniowie i Nauczyciele Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku