18 paź 2010

Młodzi piłkarze - świetni zawodnicy - nasi uczniowie! Gratulujemy!

               Tylko ciężką pracą, ogromnym wysiłkiem woli i stałością w postanowieniach można osiągnąć to, co oni osiągnęli. A wszystko dopiero przed nimi. To, co robią, sprawia im radość. Ale robią to coraz bardziej profesjonalnie, aż momentami chce się patrzeć. I czasem tylko myśl przemknie - czemu naszej kadrze narodowej tak bardzo się nie chce?...

 Zdjęcia z ostatniego meczu w tym sezonie


ze strony www.kcksir.pl :
Czy znacie młodych piłkarzy z rocznika ’97: Mikołaja Kotfas, Adama Bońkowskiego i Mateusza Doręgowskiego? Warto ich poznać i zapamiętać te nazwiska, gdyż w przyszłości może okazać się, że będą to piłkarze na miarę Bońka czy Laty.
Ich pierwszy piłkarski start miał miejsce na terenowych rozgrywkach w kategorii młodzików w sezonie 2008/2009.
Był to bardzo udany sezon, ponieważ chłopcy rocznika 1997 zdobyli mistrzostwo klasy terenowej.
Dokonali tego bez żadnej porażki. O drużynie młodzików z Kłodzka mówiło się głośno w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej, kiedy w kolejnym roku powtórzyli swój sukces z poprzedniego sezonu i to w jeszcze lepszym stylu.
Nasi młodzi piłkarze strzelili przeciwnikom z Kamieńca Ząbkowickiego, Kudowy Zdroju, Wojborza, Ziębic, Szczytnej, Stolca, Nowej Rudy i Bystrzycy aż 187 bramek, tracąc przy tym tylko 3. Reakcją trenerów Kadry Dolnośląskiej było powołanie Mikołaja Kotfasa, Adama Bońkowskiego i Mateusza Doręgowskiego do kadry młodzików województwa dolnośląskiego. Do tej trójki wyróżnionych piłkarzy przez władze DZPN dołączył Mikołaj Łazarowicz, zaliczając dwie konsultacje kadry wojewódzkiej. W sezonie 2010/2011 drużyna zmieniła kategorię, grając jako trampkarze.
Władze klubu MKS Nysa Kłodzko zgłosiły jednak drużynę ponownie do klasy terenowej. Nasuwa się zatem pytanie, czy wobec faktu deklasowania rywali w poprzednich sezonach jest sens zgłaszania grupy do tej klasy rozgrywek. Może warto rozwijać talenty młodych piłkarzy poprzez zgłoszenie drużyny do ligi wojewódzkiej DZPN, w której rywalizacja umożliwi lepszy i wszechstronniejszy rozwój piłkarski zespołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz