19 kwi 2015

Tworzymy kulturę spędzania wolnego czasu. 1 Bieg do Serca w Kłodzku
       12 kwietnia 2015 roku w Kłodzku i w Boguszynie odbył się po raz pierwszy Bieg do Serca. Radość, entuzjazm, zaangażowanie i pasja, z jaką uczestnicy pokonywali kolejne metry i kilometry na długo pozostanie w naszej pamięci. Inicjatywa p. Jarosława Komorowskiego oraz ks. Mateusza Urdzeli z Parafii Podwyższenia Krzyża w Kłodzku objęła swym zasięgiem Kłodzko i sąsiednie miejscowości. Na starcie zameldowało się ponad 400 osób, w tym pokaźna liczba uczniów naszej szkoły. Uczniowie Gim 1 pomagali także w organizacji tego Biegu, śpiewali, akompaniowali oraz w inny sposób włączali się w wolontariat. 
       Głównym celem Biegu było świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego w nowy, atrakcyjny sposób, taki, który przyciągnie wiele osób. W organizację Biegu włączyły się wszystkie Kłodzkie parafie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku oraz ponad 30 sponsorów. Na uczestników biegu czekały koszulki z logo biegu oraz pamiątkowe medale, które można wykorzystywać jako koronki.
         Serdeczne podziękowania dla p. Andrzeja Jakubowskiego oraz dla uczennic naszej szkoły płyną od dnia Biegu, a to dlatego, że po raz kolejny grupa uczniów pod opieką p. Andrzeja pomogła w animacji wydarzenia, które w piękny sposób opowiedziało tym razem o Bożym Miłosierdziu. Justyna, Marta, Julia, Kinga i Kamila oraz oczywiście p. Andrzej - odśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a wraz z nimi uczyniła do grupa ponad 700 osób (uczestnicy, kibice, rodzina oraz mieszkańcy Boguszyna). Wielkie dzięki!
      Wśród nauczycieli naszej szkoły w Bieg zaangażowali się: p. Andrzej Jakubowski, p. Jarosław Komorowski, p. Katarzyna Jakubowska, p. Agnieszka Gałkowska-Czerniak oraz p. Andrzej Czerniak.
       Andrzej Puć również nie pierwszy raz (ale jeden z ostatnich jako uczeń naszej szkoły, 3 klasa...) pomógł w wystartowaniu Biegu, a właściwie dwóch biegów wygrywając na trąbce fragment kanonu z Taize: "Misericordias Domini". Również jemu należą się podziękowania. 
     Dziękujemy także uczennicom kl. I gim. które pomagały w rozdawaniu ulotek, materiałów edukacyjnych dotyczących Niedzieli Miłosierdzia, p. Kasi, Krzyśkowi oraz wszystkim, którzy pomagali w częstowaniu popcornem i watą cukrową, Kacprowi, który robił zdjęcia. Dziękujemy także wszystkim naszym byłym uczniom za pomoc i wsparcie przy organizacji tego Biegu.
        W sposób szczególny dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu. W najbliższym czasie postaramy się podać ilość osób z Gim 1.
Więcej o Biegu na stronie www.biegodoserca.blogspot.com
       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz