13 lut 2015

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM


                      Uczniów, Rodziców, Członków Rodzin i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. Bieg odbędzie się 1 marca 2015 roku w Kłodzku. Główną ideą biegu jest oddanie hołdu wszystkim „niezłomnym”, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Nie liczy się czas i szybkość pokonania wyznaczonej trasy. Najważniejszy jest sam udział.
               Bieg przeprowadzony będzie na dystansie 1963 m, co nawiązuje do daty - roku, w którym zginął ostatni z żołnierzy wyklętych - Józef Franczak, ps. "Lalek". 
               Organizatorem Biegu jest Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. To właśnie do sekretariatu tej instytucji należy dostarczać zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział w Biegu, jeśli jest się osobą niepełnoletnią. Dodatkowo każdy uczestnik (zarówno dorosły jak i niepełnoletni) ma obowiązek zarejestrowania swojego uczestnictwa na stronie Biegu Pamięci - w Kłodzku, w zakładce zapisy:
www.tropemwilczym-klodzko.blogspot.com 
                 Każdy uczestnik Biegu (zarejestrowany), jeśli znajduje się w grupie pierwszych 250 zapisanych otrzyma medal, koszulkę z jednym z czterech Wyklętych oraz broszurę informacyjną 


temat, którym się zajmujemy.  
           Zapraszamy do zapoznania się z tematyką dotyczącą Żołnierzy wyklętych oraz Podziemia Zbrojnego w Polsce, choćby poprzez następujące strony www:
- strona przygotowana i redagowana przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej


- geneza święta w Polsce,
- historia, 
- filmy, 
- dodatki historyczne do prasy
                  Organizatorzy Biegu poszukują kombatantów i Sybiraków, którzy mogą w dniu 1 marca wziąć udział w świętowaniu. Pragniemy,. aby osoby zasłużone dla Polski uczestniczyły w dekoracji medalami.
               Koordynatorem projektu jest nauczyciel Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. A. Mickiewicza w Kłodzku - p. Jarosław Komorowski.
więcej informacji, aktualności dotyczące Biegu, na stronie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz