12 lis 2014

Akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
więcej zdjęć:


        W piątek 7. listopada spotykaliśmy się na apelu z oka­zji 96 rocznicy odzyskania niepodległo­ści przez Polskę. Uroczystości poświęco­nej ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
      Po odśpiewaniu hymnu państwowego, oddając szacunek symbolom narodowym, obejrzeliśmy część artystyczną składającą się z cyklu scen przedstawiających codzienne życie w czasach zaborów, żołnierskie w legionach, radość z odzyskania niepodległości i oddaliśmy cześć wszystkim Po­lakom, którzy odeszli walcząc o wolną ojczyznę.
    Apel spotkał się z życzliwym przyjęciem, publiczność biła gromkie brawa, a młodzież chętnie włączyła się w śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych. Doniosłość rocznicy podkreślał strój galowy wszystkich uczniów naszego gimnazjum.
Słowa podziękowania do uczniów biorących aktywny udział w uroczystości skierowali dyrektorzy p. Małgorzata Salecka i p. Jacek Unuczek. 
    Dziękuję uczniom klasy 2c, którzy przygotowali występ w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem p. Justyny Kasperek Jędryki, p. Agnieszki Metych i p. Karoliny Opalińskiej.
Gościnnie wystąpili uczniowie klas trzecich: Wiktoria Bańka,Karolina Buda, Patryk Piekarski, Maciej Grochalski i Alan Szewczyk. 
     Szczególne podziękowania dla p. Andrzeja Jakubowskiego, który przygotował chór i udźwiękowił całość występu.
       Dekorację sali oraz wystawę dedykowaną Józefowi Piłsudskiemu przygotowały uczennice klasy 2c, 3b i 3c oraz p. Anna Sznajger i p. Karolina Opalińska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz