4 mar 2012

Pola Nadziei - coraz bliżej finału

           O tym jak ważne jest pomaganie najsłabszym przypominamy sobie co jakiś czas choćby przez akcje prowadzone przez różne organizacje dobroczynne lub w momentach, gdy jakieś nieszczęście dotknie kogoś z naszych znajomych. Ważne jest jednak, aby nie czekać na to, aż "coś się wydarzy", tylko otworzyć swoje serce choćby przez najdrobniejszy gest pomocy już teraz... Bo razem możemy więcej!
          29 lutego b.r. na 7-ej godz. lekcyjnej uczniowie trzech klas naszej szkoły miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu z paniami - Adą i Beatą, które są pracownikami Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Spotkanie było kolejnym punktem w realizacji projektu przez kilkunastu uczniów pod opieką p. Marty Bijaty oraz p. Jarosława Komorowskiego "Pola nadziei. My też możemy pomóc!". W spotkaniu uczestniczyła także oraz skierowała do wszystkich swoje słowo w w/w temacie dyrektor naszej szkoły, p. Wanda Kręgielewska.
             Uczestnicy spotkania wysłuchali krótkiej, choć bardzo bogatej w treść prelekcji p. Ady i p. Beaty, która wzbogacona prezentacją multimedialną ukazała konkrety pracy lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, wolontariuszy oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc dzieciom z nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Dowiedzieli się przede wszystkim tego, że Hospicjum, któremu pomagamy przez zbiórkę plastikowych nakrętek, a od początku obecnego roku szkolnego - poprzez u dział w projekcie "Pola Nadziei" - jest hospicjum domowym, tzn., że chore dzieci mogą przebywać pod troskliwą opieką rodziców w swoich rodzinnych domach, a lekarze i cały "sztab pomocowy" hospicjum, dojeżdża do ich domów.
            Więcej o projekcie "Pola nadziei" można dowiedzieć się zaglądając na podstronę temu poświęconą.
Wszystkich, którzy mogą i chcą wesprzeć organizację kłodzkiego finału Pól Nadziei zapraszamy do pomocy w pozyskiwaniu żywych kwiatów - żonkili, które w dniu finału (termin uzależniony od pogody, czyli od tego, kiedy żonkile zakwitną), które będą rozdawane mieszkańcom Kłodzka, którzy złożą ofiarę na rzecz Wrocławskiego Hospicjum.
           
         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz